Kuidas AppHub’i registreerida ja jätta kuivale APPA Mundi

Selleks, et oma rakendusi Marketplace keskonda müüki saada Windows Phone jaoks tuleb hüpata ja karata. Kuigi Microsoft Eestis soovitab kasutada ametliku partnerit nagu APPA Mundi, siis mina olen teisel meelel. Hiljuti muutusid ka reeglid mis GeoTrustile edastatud on veidi leebemaks ja nüüd on võimalik veidike hämamist teha ja saada päris ametliku kanalit kaudu oma asjad tehtud. Olen allapoole kirjutanud kokku juhendi kuidas siis AppHubi registreeritud saada.

NB: Enne kui alustad, pea meeles, et mina ei ole vastutav selle eest, kui mingil põhjusel see läbi ei lähe. Kõik on toodud siin nagu on ja mingit vastutust ma endale ei võta selle eest.

 1. Mine lehele apphub.msdn.com ja alusta registreerimise protsessi.
  1. Firmade puhul peaks tegelema registeerimisega raamatupidaja (või keegi finantsosakonnast). Tema saab ka kontrollitud GeoTrusti poolt.
  2. Kui oled tudeng, siis tasuta vaucheri saad DreamSparkist.
 2. Registeerimine tuleks teostada Eesti aadressiga, kuid Soome riiki.
 3. Peale registeerimist võtab sinuga ühendust GeoTrust sinu isiku kindlakstegemise eesmärgil.
  1. Kui sa oled tudeng, ei alusta GeoTrust sinu isiku kindlakstegemist enne kui sa pole laadinud ülesse oma esimest mängu või rakendust Windows Phone 7 jaoks.
 4. GeoTrust saadab sulle ilmselt kirja kus palutakse välja printida ja ära täita dokument, lisada sinna isikut tõendav dokument. Selleks on juhiluba, pass või ID-kaart. Eelistatud on juhiluba, kuna sellega tundub olevat vähem probleeme.
  1. Oluline on hoida kogu meilivahetus ühe aadressi peal. GeoTrust mõnest muust aadressist kirju vastu ei võta.
  2. Kui sa pole peale GeoTrustilt kirja saanud peale oma rakenduse ülesselaadmist kontrolli, ega ta pole Spammi seas.
 5. 50/50 võimalusega võib GeoTrust saata sind pimedasse kohta, kuna dokument pole Soome riigi oma. Kui läks hästi, oled verifitseeritud, kui mitte, tuleb veidi sahkerdamist veel teha.
  1. Võta ühendust GeoTrusti kasutajatoega 1:1 vestluses üle veebi. Selgita neile, et oled Euroopa Liidu kodanik, siin kehtib vaba rände põhimõtte, samamoodi nagu USA’s. Sa elad ja töötad enamuse ajast Soomes, (näiteks Espoo lähedal). Kuna Euroopa Liidus pole vaja viisat ega midagi siis sul ongi ainult oma kodumaa, Eesti dokument.
  2. Kui eelnev tegelane sind ka kurele saatis või oma ülemusega rääkima ja arutama läks võtame kasutusele karmimad meetmed. Helistame numbrile  +1 650 4263100 ja palume suunata GeoTrusti osakonda, siis valime klaviatuurilt number 3 ehk Windows Phone osakond ja seal palume ühendada meid Costumer Suppordiga.Tädi käib ilusti su ankeedi läbi kontrollides stiilis “yada yada Finland, document seems valid yada yada Republic of Estonia yada yada yada, Okay I will confirm” Juhul kui nii libedalt ei lähe seletad täpselt sama juttu mis enne üle veebi vesteldes. Kõne ei tohiks kauem võtta kui 10 minutit ja läks mulle maksma €0.23 helistades läbi Skype.
 6. Peale GeoTrusti kinnitust läheb kuni 48h selleni mil su konto aktiivseks muutub AppHub keskonnas.
  1. Juhul kui seda ei juhtu 48h jooksul peale GeoTrusti kinnitust, tuleb ühendust võtta seekord siis Microsoftiga üle AppHub kasutajatoe keskonna.
 7. Selleks, et oma rakendusi müüa ja saada selle eest raha, tuleks avada Soomes pangakonto. Oluline on märkida, et eraisiku puhul, peab pangakonto nimi vastama registreerunud isiku nimele kelle GeoTrust kinnitas, firmade puhul aga publitseeria nimele AppHub keskonnas.