Kosmose kino avab uksed 2014. aasta lõpul

Kino kosmosHetkel uuenduskuuri läbiv Kosmose kino avab taas uksed 2014. aasta lõpul ning pürgib haridus- ja meelelahutuskeskuseks.

2014. aasta lõpul avab taas uksed legendaarne Kosmose kinomaja. Värskenduskuuri läbinud kino hakkab Baltikumis ainulaadsena pakkuma uusimal IMAX tehnoloogial põhinevat pilti ja ülikvaliteetset heli. Kosmose suure saali kinoekraani mõõdud ületavad 300 ruutmeetrit, saali on planeeritud ligi 450 istekohta.

Kinokompleks saab juurde suveterrassiga restorani ning lastele ja noortele mõeldud ruumid mängude ja harivate väljapanekutega. Ruumide ehitusel on arvesse võetud erivajadustega inimeste huve.

„Kosmose kino valmis 1964. aastal ja oli toona suurim kultuuriprojekt Nõukogude-aegses Baltikumis. Täpselt 50 aastat hiljem saab Kosmosest taas suur kultuurikeskus, ent riigikord on juba hoopis teine. Meie eesmärk on, et Kosmos ei oleks vaid kino, vaid sellest saaks hariduskeskus lastele ning populaarne vaba aja veetmise koht noortele,” kommenteeris Saturn Investments OÜ juht Tatjana Tolstaja, kes on uuenenud Kosmose eestvedaja.

Arhitektide Ilmar Laasi ja Udo Ivaski projekteeritud Nõukogude Liidu esimene panoraamkino Kosmos avati 10. märtsil 1964 ning ehitis oli täis tehnoloogia viimaseid saavutusi. Tollal Baltikumi moodsaima ja suurima kino ekraani suuruseks oli 228 ruutmeetrit. 1997. aastal arvati hoone ka riiklike kultuurimälestiste nimekirja.
Alates 2004. aastast rentis kino Forum Cinemas AS. Aastal 2012 sulges Kosmos uksed ja kino läks oksjonile, mille võitis Saturn Investment OÜ, makstes Kosmose eest 775 000 eurot.

Saturn Investments OÜ on 2011. aastal loodud erakapitalil põhinev ettevõte, mis tegeleb filmilevi ja kinoäriga Eestis.

kosmos