Kosmos IMAX pakub soovijatele võimalust nautida vaikust

Kino kosmos

Täna, 30. jaanuaril avab Kosmos IMAX kinos uksed Vaikuse tuba. Oodatud on kõik, kel soov nautida vaikust või enne kinofilmi kõrvu puhata. Vaikuse tuba on sisse seatud kino null-korrusel asuvas õppeklassis, kus müratase on viidud miinimumini ning maas mõnusad joogamatid.

Kino juhi Rein Palosaare sõnul on olnud mõnelt poolt kuulda, et kino helikvaliteedi üle on mõningaidnurinaid. Arutasime peale esimest sellist tagasisidet kohe teemat ka IMAXi rahvusvaheliste ekspertidega ja võtsime antud teema erilise tähelepanu alla, sest meil toimuvad igahommikuselt enne seansside algust 40 minutilised täielikud pildi ja helikalibratsioonid, mille käigus mõõdistatakse ära kõik helikanalid, sagedused ja helirõhutase, lisaks ekraanilt tagasi peegeldavale valgusele. Tulemused näitasid, et helitase on meil standarditele vastav ja ei ületa lubatavaid piirväärtusi. Mure võibolla vaid selles, et kinno tullakse tihti juba kõrge müratasemega kohast, milleks võib olla nii tänav kui kaubanduskeskus.

Tulles vastu inimeste soovidele, pakume nüüdsest võimalust enne seanssi puhata, et järgnev kinoelamus veelgi paremini nauditav oleks. Vaikuse tuba on tasuta ning avatud kõikidele soovijatele.

Lisaks võib vaikuse toas võtta keset kiiret tööpäeva lihtsalt korraks aja maha, lubades  endale mõtisklust näiteks kino kohvikust ostetud suurepärase tee või kohviga, et vaigistada müra ka enese sees.

Veebruaris saab IMAXi formaadis nautida kaht uut filmi:  “Jupiteri tõus” ning “Ameerika Snaiper”.

IMAX: lühend väljendist Image MAXimum. IMAX-i kõige suurem saladus peitub ekraani suuruses. Ligikaudu 300 m2 suuruse ekraani pildiga katmiseks on vaja lausa kahte 4K digitaalkino projektorit, mis töötavad üheaegselt, tagamaks säravaima ja nüansirikkaima pildi. Pilt on suurem, kui inimese vaateväli japildi piir tegelikkusega hajub. IMAX-i helisüsteem on sedavõrd täiuslik, etkuuleks isegi seda kuidas kärbes toa teises nurgas lendab.  Filmi vaatamine uues IMAX kinosaalis on elamus, mida tunnetad iga oma keharakuga. Lisaks: https://www.imax.com/about/

Kosmos IMAX hoonest: 1964. aastal avatud Nõukogude Liidu esimene panoraamkino on projekteeritud Ilmar Laasi ja Udo Ivaski poolt. Tollel ajal ulatus ekraani suurus 228 ruutmeetrini. Kohalviibimise efekti saavutati 9-kanalise heli abil, mis kostus saali 96-st kõlarist.  See oli tolle aja kõige suurem ja kaasaegsem kinosaal Balti riikides. Aastal 1997 tunnistati kinomaja Kosmos kultuurimälestiseks.  Kosmos IMAX renoveerimise nurgakiviks sai paigaldatud 11. aprillil käesoleval aastal ehtne kosmose objekt – Sihhote-Alini meteoriit, mis langes Maale 12. veebruaril 1947. aastal.

http://kinokosmos.ee/

https://www.facebook.com/KosmosImax