IT Kolledž liitus hea tahte märgiga „SIIA SAAB“

“SIIA SAAB. Ligipääs kõigile.” on hea tahte märk, mis väärtustab kõigile inimestele avatud ja ligipääsetavat keskkonda.

„IT Kolledž peab ligipääsu väga oluliseks, kuna infotehnoloogia valdkond pakub mitmete erivajaduste puhul võimalust sobivaks eneseteostuseks ja erivajadusega inimesed on IT Kolledžisse õppima oodatud,“ ütles Eesti Infotehnoloogia Kolledži rektor Tiit Roosmaa. „IT Kolledžis on selle asutamisest alates õppinud erinevate erivajadustega tudengeid ja erivajadustega arvestati ka IT Kolledži 2008. aastal valminud õppehoone projekteerimisel,“ lisas Roosmaa.

Eesti Infotehnoloogia Kolledži õppejõud Kaido Kikkase sõnul on enamasti nii, et kui kusagilt on midagi puudu, siis on mujale juurde antud. „Niiet kui inimene on tavamõistes füüsilise puudega, siis tuleks see „liiaga” koht üles otsida, enamasti on see seal „kupli“ all,“ ütles Kikkas ja rõhutas, et see aga eeldab seda, et me koristame selle inimese tee pealt kunstlikud takistused ära.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu ja Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühingu eksperdid on hinnanud IT Kolledži täieliku ligipääsetavusega õppeasutuseks. Eesti Puuetega Inimeste Koda on IT Kolledžit tunnustanud hea tahte, avatud meele ning erivajadusega tudengite igakülgse toetamise eest.

IT Kolledži info erivajadusega tudengile www.itcollege.ee/erivajadustega-tudengile/

„SIIA SAAB“ algatust ja märki tutvustav veebileht www.vordoigusvolinik.ee/siiasaab/

EIK_siiasaab_29092015