Kohtusime kenade neiudega kes aitasid Canoni kaameratega tutvuda

Nii nagu lubatud sai, osales BattleIT kenasti eilsel Canoni pressiüritusel, Canon tutvustas toimunud pressiüritusel oma uusi mänguasju. Värske tootevalik sisaldab professionaalseid ja tavakasutajatele mõeldud videokaameraid ning kompaktseid värvikaid PowerShot seeria fotoaparaate. Kohale oli toodud ka kaks värsket kodu või väikekontoritesse sobivat värviprinterit Canon Pixma MX885 ja Canon Pixma IX6550. Kogu hommikupoolikule andsid omapoolset värvi ka imekaunid Tallinn Dollsi neiud (pildid leiab altpoolt) kes rääksid pikalt Canoni ja nende värvika moe elu seostest ja esitlesid nad oma kauneid uusi pildiseeriaid mis olid valminud Legode keskel.

Canon 1100D ja 600D tutvustav video:

Uutest kaameratest väheke lähemalt:

Canon EOS 1100D

EOS-1100D-BLACK-eestvaadeEOS-1100D-BLACK

Kompaktne ja kerge EOS 1100D on mitmekülgne algtaseme peegelkaamera, mida on mugav kaasas kanda ning mis aitab kõik meeldejäävad hetked kvaliteetselt salvestada. Lisaks fotodele saab antud kaameraga edukalt teha ka 720 p HD-videoklippe.

EOS 1100D tuleb müügile koos Canoni uute EF-seeria objektiividega. EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II on uus komplektiobjektiiv, mis võimaldab pildistada nii maastikke kui ka portreefotosid. Tegemist on kõige soodsama Canon digipeegli mudeliga.  Müügile tuleb antud mudel Märtsis – Aprillis.

EOS 1100D põhiomadused

• Suurepärased 12-megapikslised pildid
• Funktsioonide tutvustus ekraanikuval
• Re˛iimid Creative Auto ja Basic+
• HD-videosalvestus
• ISO 100–6400
• Laia ulatusega 9-punktiline autofookus
• 63 tsooniga iFCL-särimõõtmine
• 6,8 cm (2,7”) 270 000 punktiga ekraan
• Ühildub kõigi EF- ja EF-S-seeria objektiividega

Oodatav hind:

EOS 1100D jõuab Eestis müügile alates märtsist orienteeruva hinnaga 640 eurot.

HD video näide:

[spoiler title=”Canon tutvustab uut mudelit EOS 1100D”]

Canon tutvustab täna uut digitaalset peegelkaamerat EOS 1100D, mis pakub senisest kasutajasõbralikumaid täiustatud funktsioone.

Kompaktne ja kerge EOS 1100D on mitmekülgne peegelkaamera, mida on mugav kaasas kanda ning mis aitab kõik meeldejäävad hetked kvaliteetselt salvestada. Lisaks fotodele saab teha ka 720 p HD-videoklippe. Tänu uuele optilisele pildiotsijale, mis katab 95% vaateväljast, on kadreerimine lihtne ja täpne. Soovi korral saab kasutada ka režiimi Live View, et kaamera tagaküljel paiknevalt suurelt ekraanilt vaadata, kuidas eri pildistamisrežiimid tulemust mõjutavad.

Režiimid Basic+ ja Creative Auto eemaldavad segadusseajavad tehnilised terminid ja sätete mõju kirjeldatakse lihtsas tavakeeles. Basic+ võimaldab säritust, valge tasakaalu ja pilditöötlussätteid reguleerida lihtsate eelseadistatud komplektidena, mis teevad pildi meeleolu muutmise hõlpsaks. Režiimis Creative Auto saab pilte mugavalt ja kiiresti heledamaks ning tumedamaks muuta ja tausta hägustada, ilma et selleks oleks vaja tehnilistesse üksikasjadesse süveneda.

EOS 1100D teeb ka fotode ja HD-videote jagamise lihtsaks. 6,8-sentimeetriselt LCD-ekraanilt, mille resolutsioon on 230 000 punkti, on salvestatud materjali mugav vaadata. EOS 1100D saab HDMI-ühenduse abil ühendada otse HD-teleriga.

EOS 1100D on kasutajasõbralik ning võimas algajatele fotoentusiastidele mõeldud peegelkaamera.

EOS 1100D tuleb müügile koos Canoni uute EF-seeria objektiividega. EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II on uus komplektiobjektiiv, mis võimaldab pildistada nii maastikke kui ka portreefotosid. Kerget objektiivi on mugav kaasas kanda ja Canoni tunnustatud optiline pildistabilisaator võimaldab kasutada harilikust kuni nelja astme võrra pikemat säriaega ning tagab teravad pildid ka suure suumiulatusega ning hämaras pildistades.

EOS 1100D põhiomadused

 • Suurepärased 12-megapikslised pildid
 • Funktsioonide tutvustus ekraanikuval
 • Režiimid Creative Auto ja Basic+
 • HD-videosalvestus
 • ISO 100–6400
 • Laia ulatusega 9-punktiline autofookus
 • 63 tsooniga iFCL-särimõõtmine
 • 6,8 cm (2,7”) 270 000 punktiga ekraan
 • Ühildub kõigi EF- ja EF-S-seeria objektiividega

EOS 1100D jõuab Eestis müügile alates märtsist orienteeruva hinnaga 640 eurot.[/spoiler]

Canon EOS 600D

EOS-600D-EestEOS-600D-tagant See on üks parim valik fotoentusiastidele, kes vajavad kaamerat, mis oleks ühtaegu hea pildikvaliteediga samas lihtsalt kasutatav. EOS 600D esindab Canoni lihtsamate digitaalsete peegelkaamerate tippu, pakkudes rohkem võimalusi kui varasem mudel EOS 550D ja uus EOS 1100D. Fotode ja HD-videoklippide tegemine on tehtud antud kaamera puhul kasutajatele väga mugavaks ja lihtsaks .Kaamera oma sõprade seas teeb eriliseks keerlev ekraan ja sissehitatud välkude juhtimise süsteem. Müügile tuleb antud mudel alates Märtsis – Aprillis.

EOS 600D põhiomadused:

• 18-megapiksline CMOS-sensor
• Re˛iim Scene Intelligent Auto
• Täiskõrglahutusega videoklipid
• Funktsioonide tutvustus ekraanikuval
• Sarivõtte kiirus 3,7 k/s
• Laia ulatusega 9-punktiline autofookus
• 1 040 000 punktiga pööratav 7,7cm (3,0”) ekraan
• Re˛iim Basic+ ning loomingulised filtrid
• Sisseehitatud traadivaba välgu juhtimine

Oodatav hind:

EOS 600D jõuab Eestis müügile käesoleva aasta märtsis. Kaamera hinnad algavad 870 eurost.

HD video näide:

[spoiler title=”Canon tutvustab uut mudelit EOS 600D”]

EOS 600D jäädvustab kõik hetked

Canon tutvustab täna uut kompaktset digipeegelkaamerat EOS 600D. See on parim valik fotoentusiastidele, kes vajavad kaamerat, mis oleks ühtaegu hea pildikvaliteediga ning lihtsalt kasutatav. EOS 600D esindab Canoni lihtsamate digitaalsete peegelkaamerate tippu, pakkudes rohkem võimalusi kui varasem mudel EOS 550D ja uus EOS 1100D.

Fotode ja HD-videoklippide tegemine on lihtsam tänu automaatrežiimidele, mille abil saavad ka algajad oma loomingulisust väljendada. Kasutajaliidesele on lisatud funktsioonide tutvustused, mis kirjeldavad sätete mõju pildile ning aitavad kasutajal kaamerat tundma õppida ning oma oskusi arendada. Tundlik 18-megapiksline APS-C CMOS-sensor ja 14-bitine DIGIC 4-protsessor tagavad detailse kujutise. Kaameral on ISO-vahemik 100–6400, mida saab vajadusel laiendada väärtuseni 12800.

EOS 600D võimaldab sarivõtet kiirusega 3,7 kaadrit sekundis. Kõik kaadrid jäävad teravad ja detailsed tänu 9-punktisele autofookusele, mis suudab objekti kogu kaadri ulatuses jälgida. Ülitundlik keskne autfookusandur ning mudelilt EOS 7D üle võetud 63-tsoonilise kahekihilise särianduriga iFCL-särimõõtmissüsteem suurendavad täpsust veelgi, tagades ka keerulistes valgustingimustes õigesti säritatud pildid.

Kaameral on pööratav 7,7 cm ClearView LCD-ekraani, mille kuvasuhe on 3:2.

EOS 600D loomingulised filtrid lubavad fotodele isikupära lisada ning loomingulisi katsetusi nautida. Kalasilmaefekt matkib kalasilmaobjektiivi tekitatavat moonutust ning miniatuuriefekt jätab mulje, nagu oleks pildistatud väikeses mõõtkavas maketti. Mängukaameraefekt, teralise mustvalge pildi filter ning pehme fookuse efekt annavad veelgi võimalusi.

Tänu spetsiaalsele videorežiimile on pilkupüüdvate Full HD videote tegemine lihtne ja mugav. Videorežiimis saab kasutada digitaalset suumi, mis piirab sensori keskel olevat ala 3x – 10x, säilitades siiski täiskõrglahutusega pildikvaliteedi.

Videokollaaži funktsioon salvestab kahe-, nelja- või kaheksasekundilisi klippe, mida on lihtne monteerida ning mille kestus vastab telesaadete keskmisele kaadripikkusele. Salvestatud klipid kogutakse albumisse ning liidetakse üheks videoks. Sellele saab lisada taustamuusikat kaamerasse laetud palade hulgast ning tulemust kaamera LCD-ekraanilt või HD-telerist vaadata.

Canoni EOS-sarja kuuluv kaamera ühildub laia EF-objektiivide valiku ning mitmesuguste lisatarvikutega. Enam kui 60 objektiivi avavad piiramatud loomingulised võimalused. Canoni Speedlite’i välkude ja EOS 600D integreeritud Speedlite’i saatja abil saab katsetada ka mitmesuguste valgustehnikatega. Lihtne traadivaba edastuse funktsioon jätab keeruliste seadistuste tegemise kaamera hooleks, et kasutaja saaks keskenduda kadreerimisele ja valgustamisele.

Koos kaameraga EOS 600D tutvustab Canon ka uut komplektiobjektiivi EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II, mis pakub algajatele suurepärast paindlikkust. Kerget objektiivi on mugav kaasas kanda ning Canoni tunnustatud optiline pildistabilisaator aitab saavutada alati teravad pildid ning võimaldab kasutada harilikust koguni nelja astme võrra pikemat säriaega.

 • 18-megapiksline CMOS-sensor
 • Režiim Scene Intelligent Auto
 • Täiskõrglahutusega videoklipid
 • Funktsioonide tutvustus ekraanikuval
 • Sarivõtte kiirus 3,7 k/s
 • Laia ulatusega 9-punktiline autofookus
 • 1 040 000 punktiga pööratav 7,7cm (3,0”) ekraan
 • Režiim Basic+ ning loomingulised filtrid
 • Sisseehitatud traadivaba välgu juhtimine

EOS 600D jõuab Eestis müügile käesoleva aasta märtsis. Kaamera hinnad algavad 870 eurost.[/spoiler]

Väiksemad kaamerad:

Powershot SX230HS

PowerShot-SX230-suurSX230HS

Värvikas korpus valikus 3 erinevat värvi punane/must/sinine 12,1 megapixelit, Canoni DIGIC 4 protsessor, mis tagab kiire töö, kvaliteetsed pildid ning varasemast suurema jõudluse. Tegemist on esimese Canon PowerShot kaameraga millele on sissehitatud GPS mis võimaldab automaatselt lisada piltidele aja ja asukoha. Tänu kaasa tulevale tarkvarale on võimalik kõiki pilte vaadata ka maailma kaardil ja siis lähemalt piltide juurde liikuda. Kaamera on oma ehituselt kerge kaaluga ja suhteliselt lihtsalt kasutatav. Ebameeldiva osana võiks tuua välgu mis antud mudelil ei ole sissehitaud vaid on väljaulatuv ja osalt väheke kätt häiriv. Samuti on olemas oht ,et kuna välk on väljaulatuv osa kaamerast siis võite sellega kusagile kinni jääda. Üldiselt nimetaks antud kaamerat suhteliselt heaks väikseks reisikaaslaseks.

Canon PowerShot SX230 HS põhiomadused

 • Suurepärane pildikvaliteet ka hämaras tänu 12-megapikslise CMOS-sensoriga HS-süsteemile.
 • 14x optilise suumiga ja optilise pildistabilisaatoriga 28 mm lainurkobjektiiv.
 • GPS-sildid ja teekonnalogid.
 • Täiskõrglahutusega (1080 p) videoklipid optilise suumiga, dünaamiline pildistabilisaator ja HDMI.
 • Õhuke metallkorpus ning suur ja selge 7,5 cm (3.0”) PureColor II G LCD-ekraan.
 • Intelligentne automaatrežiim suudab eristada 32 stseenitüüpi.
 • Kiire sarivõte ning superaegluubis videosalvestus aitavad jäädvustada tempokaid tegevusi.
 • Funktsioon Movie Digest salvestab iga foto eel videoklipi. iFrame-formaadis videomaterjal kiirendab töötlemist.
 • Täieliku käsitsijuhtimise võimalus ja ava ning säriaja prioriteedi režiimid annavad suure loomingulise vabaduse.
 • Lisavarustusena saadaval veekindel ümbris (kuni 40 m).

[spoiler title=”GPS-funktsiooniga PowerShot SX230 HS üksikasjalikult kõik reisid”]Canon tutvustab võimsat, kompaktset ja stiilset mudelit PowerShot SX230 HS, mis on suurepärane reisikaaslane. PowerShot SX230 HS on varustatud GPS-funktsioonidega, mis võimaldavad piltidele asukohainfot lisada ning teekonda jälgida – see on kaamera, mis sobib ühtviisi hästi nii maailmarändurile kui ka puhkust veetvale perekonnale.

Õhuke ja stiilne PowerShot SX230 HS on saadaval sinises, roosas ja mustas värvitoonis. Kerge ja väike kaamera mahub taskusse ning seda on mugav igal pool kaasas kanda. 14x suumiga 28 mm lainurkobjektiiv on varustatud optilise pildistabilisaatoriga ning tänu 12,1-megapikslisele CMOS-sensorile jäävad kõik detailid teravalt pildile.

Mudelil PowerShot SX230 HS on ka Canoni intelligentne automaatrežiim. See suudab tuvastada kuni 32 stseenitüüpi ning valib vastavalt võttetingimustele sobivaimad sätted.

Canon PowerShot SX230 HS põhiomadused

 • Suurepärane pildikvaliteet ka hämaras tänu 12-megapikslise CMOS-sensoriga HS-süsteemile.
 • 14x optilise suumiga ja optilise pildistabilisaatoriga 28 mm lainurkobjektiiv.
 • GPS-sildid ja teekonnalogid.
 • Täiskõrglahutusega (1080 p) videoklipid optilise suumiga, dünaamiline pildistabilisaator ja HDMI.
 • Õhuke metallkorpus ning suur ja selge 7,5 cm (3.0”) PureColor II G LCD-ekraan.
 • Intelligentne automaatrežiim suudab eristada 32 stseenitüüpi.
 • Kiire sarivõte ning superaegluubis videosalvestus aitavad jäädvustada tempokaid tegevusi.
 • Funktsioon Movie Digest salvestab iga foto eel videoklipi. iFrame-formaadis videomaterjal kiirendab töötlemist.
 • Täieliku käsitsijuhtimise võimalus ja ava ning säriaja prioriteedi režiimid annavad suure loomingulise vabaduse.
 • Lisavarustusena saadaval veekindel ümbris (kuni 40 m).

Canon PowerShot SX230 HS jõuab Eestis müügile selleaasta märtsis orienteeruva hinnaga 355 eurot.[/spoiler]

IXUS 310HS

IXUS-310-HS-gold

IXUS 310HS kaamera

Mahedates toonides pruun, roosa, hõbedane kaamera. Erinevalt teistest kaameratest on antud kaamera varustatud suure puutetundliku ekraaniga millelt saab kõiki kaamera seadeid juhtida. 12.1 megapixelit, Canoni DIGIC 4 protsessor, 3.2″ ekraan, 4×4 optiline zoom, Full hd 1080 video, HDMI väljund. Kaamera oli suhtleiselt nägus ja kena korpuse osas. Väheke häiriv oli ,et erinevalt tavapärasest ühekäega piltide tegemise harjumise osas ei saanud selle kaamera kasutajaliidese puhul kõiki asju ühe käega läbi viia. See eest on suurel ekraanil väga mõnus oma pilte reisi keskel sõpradele näidata.

IXUS 310HS

IXUS 310 HS jõuab Eestis müügile käesoleva aasta märtsis ja selle orienteeruvaks hinnaks on  355 eurot.

[spoiler title=”Canonilt uus stiilne kaamera IXUS 310 HS”]Canon tutvustab täna uut mudelit IXUS 310 HS. IXUSe seeria uusim puutetundliku ekraaniga kaamera pakub täiskõrglahutusega videosalvestust ja manuaalset juhtimist ning suurepäraseid tulemusi ka vähese valgusega pildistades. Pilkupüüdva metallkorpusega IXUS 310 HS on mõeldud kasutajatele, kellele on ühtviisi olulised nii kaamera omadused kui ka selle välimus. Äärmiselt hea pildikvaliteet ning hulk innovatiivseid funktsioone võimaldavad hõlpsalt salvestada nii kristallselgeid fotosid kui ka  1080 p videoklippe.

Äärmiselt hea töö hämaras

Tänu HS-süsteemile tuleb IXUS 310 HS toime ka keerukate valgustingimustega. Tundlik 12,1-megapiksline CMOS-sensor ja Canoni DIGIC 4-protsessor moodustavad koos HS-süsteemi, mis tagab kvaliteetsed ja väikese müratasemega pildid igasugustes tingimustes.

Mudelil IXUS 310 HS on 4,4x optilise suumiga Canoni 24 mm lainurkobjektiiv, mille maksimaalne ava on f/2,0. Lisaks paindlikkusele võimaldab objektiivi ehitus kasutada lühemat säriaega, et olemasolevat valgust maksimaalselt ära kasutada ning saavutada loomulikud ja õige säritusega fotod. Portreede ja makrovõtete puhul saab kasutada märksa väiksemat teravussügavust kui see, mida kompaktkaamerad enamasti võimaldavad. Neljaastmeline optilne pildistabilisaator ühtlustab objektiivi läbivat valgusvoogu ning vähendab seega kaamera liikumisest tekkivat hägusust, mis võib maksimaalse suumiga või hämaras pildistades foto rikkuda.

Intuitiivne puutetundlik kasutajaliides

Suur 8-sentimeetrise diagonaaliga (3,2”) 460 000 punktiga PureColor II Touch LCD-ekraan tagab äärmiselt hea värviedastuse ja kontrastsuse. Canoni täiustatud puutetundlik kasutajaliides võimaldab kasutajal mitmesuguseid sätteid vastavalt oma eelistustele kohandada. Funktsioon Touch AF lubab määrata teravustamisala üheainsa puutega ning funktsioonid Touch Actions ja Tap Control pakuvad kaamera juhtimiseks mugavat ja intuitiivset võimalust.

Täiskõrglahutusega videote tegemine on lihtne

Samaaegselt videosalvestusega on IXUS 310 HS kaamera omanikel võimalik kasutada ka optilist suumi ning intelligentne automaatrežiim pakub kasutajale täiendavat tuge, valides automaatselt oludega kõige paremini sobivad sätted.

Uus funktsioon Movie Digest salvestab enne iga foto tegemist automaatselt kuni nelja sekundi pikkuse videoklipi ning koostab neist siis lõbusa lühifilmi.

Videot saab salvestada iFrame-formaadis, mis ei vaja enne importimist ümberkodeerimist – tänu sellele on materjali kopeerimine ja töötlemine oluliselt kiirem. HDMI-CEC-ühilduva kaamera saab ühendada HD-teleriga ning taasesitust otse teleri puldist juhtida.

Kiire pildistamine

Tänu CMOS-sensorile on kaameral mitu kiiret pildistamisvõimalust, mis annavad kasutajale suurema loomingulise vabaduse. Kui kasutada parima pildi valiku funktsiooni, jäädvustab kaamera päästikule vajutamisel kiirelt viis fotot ning valib neist siis parima, mis salvestatakse mälukaardile. IXUS 310 HS suudab salvestada täislahutusega pilte kiirusega kuni 3,4 kaadrit sekundis. Kiire sarivõtte režiimis saab sekundis salvestada maksimaalselt 8,2 vähendatud resolutsiooniga (3,0 MP) fotot. Öövõtte režiimis salvestab kaamera järjest mitu kaadrit ning kombineerib need siis üheks pildiks, et tagada võimalikult selge ja terav tulemus.

Mudelil IXUS 310 HS on ka superaegluubis videote salvestamise võimalus, mis sobib iseäranis hästi spordi ja muude tempokate tegevuste salvestamiseks. VGA-formaadis videoklippe saab salvestada kiirusega 120 kaadrit sekundis ning resolutsiooniga 320×240 pikslit kiirusega 240 kaadrit sekundis.

Manuaalsed funktsioonid ja loomingulised võimalused

Edasijõudnud kasutajate rõõmuks on kaameral režiimid Av ja Tv, mis võimaldavad ava ja säriaja käsitsi määrata. Neile, kes eelistavad sätted kaamera hooleks jätta, on mõeldud täiustatud intelligentne automaatrežiim, mis suudab nüüd tuvastada kuni 32 stseenitüüpi ja tagab kvaliteetsed pildid vähimagi vaevata. Uus täiustatud objekti tuvastamise tehnoloogia võimaldab kaameral tuvastada ja jälgida ka muid liikuvaid objekte peale inimeste. Funktsioon Servo AF/AE hoolitseb selle eest, et objekt oleks pidevalt fookuses ning õigesti säritatud.

Neile, kes soovivad eksperimenteerida, pakuvad kuus loomingulist režiimi võimalust luua mitmesuguseid efekte. Juba tuttavatele kalasilma-, plakati- ja erksate värvide efektidele on lisandunud uus mängukaameraefekt ja mustvalge filter. Canoni populaarset miniatuuriefekti saab kasutada nii fotode kui ka videote puhul.

Tänu nutikale päästikule saab ka fotograaf ise pildile jääda. Näotuvastusele tuginev funktsioon võimaldab pildi teha siis, kui kaadris olev inimene silma pilgutab või naeratab – või kui pildile ilmub uus nägu.

Jaga oma lugusid CANON iMAGE GATEWAY kaudu

Kaamera IXUS 310 HS omanikel on võimalus liituda piltide ja videote jagamiseks mõeldud veebiportaaliga CANON iMAGE GATEWAY. Igale kasutajale on ette nähtud 2 GB jagu isiklikku salvestusruumi, mis mahutab sadu kvaliteetseid pilte.

IXUS 310 HS jõuab Eestis müügile käesoleva aasta märtsis ja selle orienteeruvaks hinnaks on  355 eurot.[/spoiler]

Uued välklambid Speedlite 320EX ja 270EX II

Speedlite

Uute välkude puhul on tegemist uute peegelkaameratega 600d ja 1100d juurde sobiva lisavarustusega. Mõlemad välgud töötavad kasutades uut Speedlite saatjat mis on sissehitatud uutesse kaameratesse (600D, 60D, 7D).

320EX mudeli puhul tuleks eraldi välja tuua ,et välgul peal olev ere päevavalgusele sarnane led valgusti pole seal peal asjata nimelt on see mõeldud video lisavalgustina viies teie kaamera ka veel kargemattesse kohtadesse.

Nüüd siis mõned pildid üritusest:

Tallinn Dolls fotod:

Ürituse pildid:

Toomas Hendrik Ilves oleks uhke meene eest mida meile pressikonverentsil osalemise eest kingiti. Meie aga oleme tänulikud 🙂