-
Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
-
FW: Sony tõi turule 4K HDR-telerite MASTER-seeria, kuhu kuuluvad AF9 OLED ja ZF9 LCD on koduse pildikvaliteedi tippsaavutus - 8. august 2018
-
FW: Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Eesti võistlejad saavad Robotexil osaleda poole soodsamalt - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Robotex koolitab robootikaringide juhendajaid - 8. august 2018
-
FW: RIA hoiatab võrguseadmete vastu suunatud rünnete eest - 28. juuli 2018
-
FW: Agentuur A.W.Olsen & Partners lõi maailma parima kampaania riigisektori jaoks - 18. juuli 2018
-
FW: Pressiteade: Levikom toob turule uudsed suvilatele ja maakodudele mõeldud paketid - 18. juuli 2018
-
Nokia 3.1 jõuab Eestisse - 16. juuli 2018
-
FW: Sony avas fotograafiaveebi α Universe - 13. juuli 2018
Eestlased muretsevad nii mobiilse kui ka internetiturvalisuse pärast, kuid ei oska end ohtude eest kaitsta
EMT ja Elion korraldasid veebruari lõpus uuringu, millest selgus, et Eesti inimesed muretsevad internetis oleva isikliku info ja nutitelefonide turvalisuse pärast. Samas ei teadnud 79% vastanutest, kuidas oma nutitelefoni viiruste eest kaitsta ning vaid kolmandik vastanutest on astunud samme isikliku info kaitsmiseks internetis.
37% kõikidest vastanutest arvas, et isikliku info hoidmine sotsiaalvõrgustikes (Facebook, Twitter jt) ei ole turvaline ning 16% hindas, et isiklikku infot on internetis keeruline kaitsta. Vaid kolmandik kõikidest vastanutest leidis, et on teinud omalt poolt selleks, et oma isiklike andmeid internetis kaitsta. Näiteks valis 15% vastanutest erinevatele veebiteenustele erinevad salasõnad ning 31% vastanutest andsid endast parima, et salasõnad oleksid ka võimalikult tugevad (sisaldaksid nii suur- kui ka väiketähti ning numbreid).
„Iga päev tekib juurde uusi arvutiviirusi ning leitakse võimalusi kasutajate andmete omistamiseks ning seadmete väärkasutamiseks. Eestis, kus internet on sedavõrd populaarne, peame turvalisusele senisest veelgi enam tähelepanu pöörama,“ ütles Elioni infoturbejuht Toomas Bergmann. Ta lisas, et me kõik saame selle jaoks igapäevaselt midagi ette võtta: näiteks on mõistlik kasutada viirusetõrje programme ja tugevaid salasõnu ning hoida end pidevalt kursis internetiturvalisust puudutava infoga.
Mobiilse interneti kasutuse ja nutitelefonide lai levik on tõstatanud küsimuse ka nutitelefonide turvalisest kasutamisest. Ligi pooled (45%) nutitelefonide kasutajatest on mures mobiilselt levivate viiruste pärast ning 79% ei teadnud, kuidas oma nutitelefoni viiruste vastu kaitsta. Väitega, et nutitelefonide turvalise kasutamise ja nende viiruste eest kaitsmise vastu on saada piisavalt põhjalikku infot, nõustus 34% küsitluses osalenuist.
„Kuna aga 66% ei arva, et on piisavalt põhjalikku infot selle kohta, kuidas kaitsta oma nutitelefoni viiruste vastu, ning tervelt 78% ei teadnud üldse, kuidas oma nutitelefoni viiruste vastu kaitsta, on need näitajad murettekitavad,“ ütles EMT erakliendi divisjoni direktor Riho Jürvetson. „Selles valdkonnas tuleb kindlasti samme astuda ja ühe esimese tegevusena on EMT koostöös Vaata Maailma Sihtasutusega algatanud noorte teadlikkuse tõstmise projekti turvalisest nutitelefonide kasutamisest.“
Elioni ja EMT ühine uuring kannab nime Telekomi Trendid, mille tänavune esimene küsitlus viidi läbi 19.-26.veebruaril 2012. Uuringus osales 2282 inimest.
Telekomi Trendid on EMT ja Elioni ülevaade tehnoloogiatrendide arengutest, mille aluseks olevat küsitlust viiakse Eestis läbi teist korda. Järgnevates uuringutes osalemiseks saavad iPhone´i või Android nutitelefonide kasutajad laadida oma mobiil tasuta rakenduse Telekomi Trendid. Samuti on võimalus registreeruda edasistesse uuringutesse lehel www.telekom.ee/trendid