Juubelit tähistav ABB korraldab homme Tallinna Tehnikaülikoolis innovatsiooniseminari

Eesti juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiaettevõte ABB AS korraldab homme, 5. oktoobril Tallinna Tehnikaülikoolis kõrgetasemelise Tasuta innovatsiooniseminari, millel esinevad kontserni tippspetsialistid üle kogu maailma.

Tänavu Eestis 20. aasta tegutsemise juubelit tähistava ABB korraldatava seminari eesmärk on anda ülevaade maailma juhtivatest toodetest ja tehnoloogiatest nii energeetika kui automaatika alal. „ABB on olnud tehnoloogialiider ja suunanäitaja pea kõigis valdkondades, milles tegutsetud. Seminarile ootame kõiki huvilisi, keda köidavad innovatiivsed tooted ja tehnoloogiad,“ märkis ABB Balti riikide juht Bo Henriksson.

Innovatsiooniseminaril on viis põhiettekannet. ABB Põhja-Euroopa avalikkussuhete juht Mats Holmberg räägib ABB innovatsioonidest ja nende taustast läbi ajaloo, ABB Grupi ettevõtlusjuht Girish Nadkarni ettevõtte investeerimisstrateegiast, grupi robotitehnoloogia juht Anders Helgeson robotite, Šveitsi ABB teadus- ja arendustegevuse programmi juht Veli-Matti Leppänen energeetika- ning Rootsi ABB automaatikatehnoloogia osakonna juhataja Tomas Lagerberg automaatikavaldkonnas toimuvast.

Innovatsiooniseminaril osalemine on tasuta, lisainfot leiab veebiaadressilt www.abb.ee/20 ja ABB Eesti Facebooki innovatsiooniseminari lehelt.

ABB (www.abb.com) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille kliendid on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 145 000-le inimesele umbes sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: tootmine (tuulegeneraatorid, sagedusmuundurid, elektrikilbid, komplektalajaamad); müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingetooted, automaatikaprojektid, robotid) ning korrashoiuteenused tööstusklientidele. ABB on pälvinud neli korda (2007-2009, 2011) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

Täiendav informatsioon käesolevas pressiteates sisalduva tehnilise terminoloogia kohta: www.abb.com/glossary