-
Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
-
FW: Sony tõi turule 4K HDR-telerite MASTER-seeria, kuhu kuuluvad AF9 OLED ja ZF9 LCD on koduse pildikvaliteedi tippsaavutus - 8. august 2018
-
FW: Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Eesti võistlejad saavad Robotexil osaleda poole soodsamalt - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Robotex koolitab robootikaringide juhendajaid - 8. august 2018
-
FW: RIA hoiatab võrguseadmete vastu suunatud rünnete eest - 28. juuli 2018
-
FW: Agentuur A.W.Olsen & Partners lõi maailma parima kampaania riigisektori jaoks - 18. juuli 2018
-
FW: Pressiteade: Levikom toob turule uudsed suvilatele ja maakodudele mõeldud paketid - 18. juuli 2018
-
Nokia 3.1 jõuab Eestisse - 16. juuli 2018
-
FW: Sony avas fotograafiaveebi α Universe - 13. juuli 2018
Internetist jõulukaupu ostes peab kontrollima müüja tausta
Tarbijakaitseamet tuletab jõulumeeleolus e-ostlejatele meelde, et enne ostuotsust tuleb kindlasti kontrollida internetikaupmehe tausta. E-kaubandusega seotud pöördumised tarbijakaitseametisse on juba pikemat aega olnud üsna sagedased, viimasel poolaastal eranditult teemade esikolmikus.
„Nendest pöördumistest nähtub selgelt, et tarbijad ei vaevu enne ostuotsust kaupleja tausta kontrollima. Kaebusi tuleb isegi meie musta nimekirja kantud ettevõtete kohta,“ rääkis tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski.
Turetski soovitas enne ostuotsust kindlasti läbi teha kolm sammu: vaadata äriregistrist, kas ettevõte on registreeritud ja tegutseb legaalselt; heita pilk ameti kodulehele olevale mustale nimekirjale ning guugeldada e-poe nime ja uurida foorumitest varasemate klientide kogemusi. „Kui nendest allikatest leitud info tekitab pisutki kahtlusi, on tark otsida usaldusväärsem müüja.“
Selle aasta 11 kuuga on tarbijad ametile seoses e-kaubandusega saatnud 868 kirja ning 289 kaebust. Mullu samal perioodil olid need arvud 530 ja 71.