HP tehnoloogia abiga loodi 3D animaseiklus „Megameel“

HP tehnoloogia abiga loodi DreamWorks Animation SKG Inc`i värkseim animafilm „Megameel“, mis peibutab kinopublikut uuenduslike 3D-efektidega. Superkangelasest pajatav animafilm “Megameel“ pakub 3D vaatemängu laserite, magnetväljade ning pimestavate valgusefektidega. HP Z800 tööjaamade toel sai võimalikuks filmi uuenduslike elementide kujundamine, näiteks miljonilise rahvahulga karakterite ja superkangelaste keepide liikumine. Lisaks tööjaamadele kasutas DreamWorks Animation ka HP ProLiant servereid koos mälu- ja võrgulahendustega.

“Varasemalt on HP tehnoloogia abiga viidud meie animaatorite nägemus 3D formaadis ellu menukates animafilmides “Shrek nüüd ja igavesti” ja “Kuidas taltsutada lohet”. Seetõttu olid HP tööjaamad loomulikuks valikuks ka filmi “Megamind” uute loominguliste piiride määratlemisel,” ütles animastuudio DreamWorks Animation digitööde juht Derek Chan. “Avastasime, et varasematest mudelitest kuni 50% võrra kiiremad HP Z800+ tööjaamad lasid meie animaatoritel keskenduda täiel määral oma loomingule.“

Sadades erinevates asukohtades tegutsevate kunstnike koostööd nõudnud filmile “Megameel” tulid kasuks ka HP ja DreamWorks Animation koostöös arendatud videokonverentsilahendused. Tänu reaalajas videokonverentsi pidamise võimalusele olid HP visuaalse koostöö lahendused (HP Visual Collaboration suites) põhivahendiks režissööridele, kunstnikele ja inseneridele mõttekate ja produktiivsete koosolekute pidamiseks.