Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
Hinnalanguse periood on lõppenud
Statistikaameti andmetel tõusid hinnad mais eelmise kuuga võrreldes 0,2 protsenti ning aastases võrdluses pöördusid hinnad 0,1-protsendilisele tõusule. Euroalas kiirenes hinnatõus esialgsetel andmetel 0,3 protsendini.
Toorainete odavnemise ja paranenud ligipääsu tõttu soodsamale Põhjamaade elektrile pöördusid hinnad möödunud aasta keskel langusesse. See periood kestis ligi aasta ning hinnad olid sügavaimas languses aasta alguses, kui nafta hind jõudis viimase kuue aasta madalaimale tasemele. Seejärel hakkas hindade langus pidurduma ning mais olid hinnad taas nafta järkjärgulise tõusu ning aiasaaduste kallinemise mõjul kõrgemad kui aasta tagasi. Samadel põhjustel pöördus ka euroala inflatsioon kevadkuudel tõusule.
Vaatamata aiasaaduste kallinemisele on toiduhinnad jätkuvalt madalamad kui aasta tagasi. Seda tasakaalustavad alanenud toiduhinnad välisturgudel, mistõttu piima-, liha- ja leivatoodete hinnad on Eestis languses. Vaatamata naftahindade tõusutrendile on kütus 8 protsenti soodsam kui aasta tagasi ning on peamiseks hinnatõusu pidurdavaks teguriks. Teenuste hinnatõus on tagasihoidlik, mida hoiab tagasi tasuta kõrghariduse mõju, välisturistide vähenemisega kaasnenud majutuse odavnemine ning soodsamast kütusehinnast tingitud transporditeenuste odavnemine.
Kuna välistegurite negatiivne panus inflatsiooni on vähenemas, võib aasta teisel poolel oodata hinnatõusu kiirenemist. Aasta kokkuvõttes ootame siiski tagasihoidlikku 0,2-protsendilist hindade tõusu.