Fortumo hakkab Soomes vahendama Google Play makseid

Mobiilimakselahendute ettevõte Fortumo ja Soome mobiilioperaator DNA käivitavad täna mobiilimaksete lahenduse Google Play rakendustepoes. Soomlastel on nüüd esmakordselt võimalus tasuda ostude eest Google Play mängudes ja rakendustes oma mobiiliarve kaudu.

„DNA pakub oma klientidele võimalust lihtsasti osta veebist kaupasid ja tasuda nende eest oma mobiiliarve kaudu, nüüd on see võimalus neile kättesaadav ka Google Plays. Valisime oma koostööpartneriks Fortumo, sest nad avaldasid meile muljet oma teadmiste ja kogemustega rahvusvaheliste mobiilimakselahenduste ehitamisel. Koostöö Fortumoga Google Play maksete käivitamisel ja süsteemide integreerimisel on olnud väga sujuv,“ rääkis partnerlusest Cedric Kamtsan, DNA telefonisegmendi asepresident.

„Fortumo teeb rakendustepoodidele ja mobiilioperaatoritele maksete käivitamise lihtsaks ja kiireks, kuna võtame enda peale kogu arendustöö ja tehnilise integratsiooni. Meil on väga hea meel olla koos DNA’ga Soomes esimesed, kes Google Plays mobiilimakseid pakuvad,“  lisas Fortumo ärijuht Gerri Kodres.

Fortumo mobiilimakseplatvorm võimaldab inimestel tasuda teenuste ja kaupade eest ühe klikiga oma telefonis. Maksete tegemiseks ei pea kasutaja sisestama muud informatsiooni peale oma telefoninumbri,  mistõttu mobiilimaksete edukuse määr on oluliselt kõrgem kui teistel maksemeetoditel, näiteks pangakaartidel.

eMarketeri andmete kohaselt on 68 protsendil soomlastest nutitelefon. Gartner Line andmetel on 90 protsenti Soomes müüdud mobiiltelefonidest nutitelefonid ja Google Play rakendustepoodi kasutava Android operatsioonisüsteemi turuosa on riigis 48 protsenti (Soome telekommunikatsiooniteenuste turu uuring 2013–2017, august 2015).

Google Play ja Microsofti kõrval kasutavad Fortumo makselahendusi ka maailma juhtivad mänguarendajad ning digitaalsete teenuste pakkujad nagu EA Mobile, Gameloft, Rovio, Times Internet ja Gaana. Samuti teeb Fortumo koostööd 350 mobiiloperaatoriga üle maailma, sealhulgas mobiilioperaatorite gruppidega nagu Telefónica, Telenor, Singtel, Turkcell ja Kyivstar ning juhtivate mobiiloperaatoritega Indias.

Fortumo on mobiilimakselahendusi pakkuv Eesti ettevõte, kelle klientideks on muu hulgas Microsoft, Facebook, 21st Century Fox, WeChat, Alibaba, Gameloft ja Electronic Arts. Fortumo pakub tööd 70-le inimesele Tallinnas, Tartus, San Franciscos, Pekingis, Delhis, Mumbais, Singapuris ja Londonis. Fortumo on valitud Ettevõtluse Auhinna konkursil aasta ettevõtteks ja aasta eksportööriks. Ajakirja Forbes Eesti edukamate internetiäride edetabelis oli Fortumo 2013. ja 2014. aastal esimesel kohal.