ETV avab Eurovisiooni ajaks HD-kvaliteediga erikanali

Bakuus toimuva Eurovisiooni lauluvõistluse ülekandeid saab ETV vahendusel vaadata ka HD-kvaliteedis, mis tagab kontsertidele väga hea heli ja detailirikka kvaliteetse pildi. Selleks loodi koostöös Elioniga ETV HD erikanal. Lisavõimalusena saab erikanalil teise poolfinaali ja finaali ajal valida helitausta. 24. ja 26. mai ülekandeid kuuleb ETV traditsioonilise kommentaariga Marko Reikopilt või humoristide Mart Juure ja Andrus Kiviräha tekstiga, mida edastab nagu ikka Raadio 2. Kolmanda kommentaarivõimaluse lisab valikusse venekeelne Raadio 4, kus taustajuttu räägivad Ilja Ban, Dmitri Vinogradov ja Aleksandra Moorast ning reportaaže võistluspaigast teeb Dina Prussakova.

Kanal on nähtav Elioni võrgus, helitaustade vahel saab teise poolfinaali ja finaali ajal valida ka veebikeskkonnas
http://otse.err.ee/eurovisioon/ .

“Koostöös Elioniga Eurovisiooni lauluvõistluse ajaks avanev erikanal esitleb hästi digitaaltelevisiooni rikkalikke võimalusi – televaatajad saavad maksimaalselt osa Bakuus toimuvast,” ütles ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa. Ta lisas, et rahvusringhäälingu tehnilised võimalused arenevad sügiseks sedavõrd, et suurem osa omatoodangust valmibki juba HD-kvaliteedis. “See tähendab, et päris alalise HD kanali avamine ei ole enam kaugel. Selles mõttes võib Eurovisiooniks avanevat erikanalit vaadata ka järjekordse testsaatena. Ja erilist heameelt teeb see, et Elion mõtleb meiega samas rütmis – nad ei unusta ka venekeelseid vaatajaid, kes saavad esmakordselt võimaluse vaadata Eurovisiooni lauluvõistlust emakeelse kommentaariga, mis on tehtud siin, Eestis,” lausus Allikmaa.

22. mail kell 22.00 alustatakse nii ETVs kui ka HD erikanalis otseülekannet Eurovisiooni esimesest poolfinaalist Bakuus. Neljapäeval, 24. mail jõuab samal kellaajal eetrisse teine poolfinaal, kus Eestit esindab Ott Lepland lauluga „Kuula“. Finaali näeb laupäeval, 26. mail. Vahetult lõppvõistluse eel läheb kell 21.35 eetrisse teemasaade “Kümme aastat hiljem. Eurovisioon Tallinnas”.

ETV HD erikanal on loodud Eesti Rahvusringhäälingu ja Elioni koostöös ning seda on võimalik vaadata Elioni võrgus. Eurovisioon 2012 jõuab vaatajani HD-kvaliteedis, kui kasutusel on HD-digiboks (Motorola VIP1003) ja HD-teler. Tavapärast telekvaliteeti toetava digiboksiga (Amino vms) näeb televaataja erikanalit koos heli vahetamise võimalusega, kuid ilma HD-kvaliteedita. Juhul, kui ETV HD erikanalit kanalinimistus näha pole, on soovitav digiboksi värskendada, vajutades nutiTV puldi nuppu „Refresh“. Eurovisiooni otseülekannete vahelisel ajal on ETV HD erikanalil eetris tavapärane ETV programm. Erikanal asub Elioni nutiTV kanalinimistu alguses, kanali helitausta saab vahetada nutiTV puldi rohelise nupu abil.