ERR maksis IT-firmale tulemuseta töö eest 230 000 eurot

large_helmes_logo_cmyk 2009

2012. aasta lõpus lõpetas Eesti Rahvusringhääling lepingu IT-firmaga Helmes, kes ei suutnud täita ERRi internetivõrgu loomise tellimust. Tulemuseta töö eest maksis ERR 230 000 eurot, kirjutab Äripäev. Eesti Rahvusringhääling otsustas tööde tähtajaks mittevalmimise tõttu AS-iga Helmes lepingu lõpetada.

AS Helmes võitis 2011. aasta alguses riigihanke Eesti Rahvusringhäälingu ühtse veebikeskkonna loomiseks, mille raames pidid uue ilme saama kõik ERR-i koduleheküljed, uudiste- ning saadete järelvaatamise keskkonnad. Projekti peamine rahastaja on 71% ulatuses Riigi Infosüsteemi Amet ning ülejäänud osas rahvusringhääling.

Tööde teostamine jaotati nelja etappi, millest kolm esimest täitis Helmes tähtaegselt. Kolme etapi eest on Helmesele tasutud 231 783,21 eurot, millele lisandub käibemaks. Neljanda etapi tööd jäid vaatamata täiendavatele tähtaegadele ellu viimata, seetõttu otsustas Eesti Rahvusringhääling AS-iga Helmes lepingu lõpetada.

“Meie lähteülesanne on osutunud ilmselgelt liiga keeruliseks ja Helmes oma pakkumise raames ei suuda seda meie poolt soovitud ja kirjeldatud mahus täita,” selgitas ERR-i juhatuse esimees Margus Allikmaa. “Viime riigihankega soovitud tulemuse lõpule osalt uue hankega ja osaliselt oma jõududega.”

“ERR-i kodulehekülgede külastatavus, saadete järelvaatamine ja -kuulamine ning pod-castide allalaadimine järjest suureneb ning vanade kodulehtede tehniline võimekus ei suuda enam auditooriumi soove rahuldada, mistõttu vajame kiiresti ühtse veebikeskkonna valmimist ning ei saa enam praeguse arendaja järel oodata. Praegu peame Helmesega läbirääkimisi kompensatsioonimehhanismide üle,” lisas Allikmaa.

Helmese juhi Jaan Pillesaare sõnul hinnati Helmeses tööde mahtu ekslikult, tegelik projekt oli oluliselt suurem. “Oleme valmis oma vahendite arvel projekti lõpetama või kompenseerima puudujäänud tööd. Kuna ERR soovib oma jõududega tulevikuarendusi teha, on mõistlikum tehtud tööd tänasel kujul üle anda ja selle üle peame hetkel läbirääkimisi,” ütles Pillesaar.

ERR on saanud Helmeselt portaalide võrgustiku ülesehitusliku ja kujundusliku lahenduse ning mitmeid veebiarenduslikke töid, mille alusel on võimalik ühtne veebikeskkond lõpuni arendada.

Via ERR