Aasta lõpuks katab EMT 4G 95% elanikkonnast

IMG_9969

EMT ehitab 4G võrku 1800 MHz ja 2600 MHz sagedusalas. Esimene levib paremini ning võimaldab katta suuremat territooriumi, teine on abiks suurte mahtude haldamisel tihedasti asustatud piirkondades. 

EMT tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste sõnul on EMT pikemas perspektiivis kindlasti huvitatud ka 800 MHz litsentsi saamisest, kuid käesoleva aasta võrguehitusplaane see otseselt ei mõjuta. 800 MHz sagedust kasutataks edaspidi hajaasustusega maapiirkondade katmiseks.

„Oluline on siinkohal välja tuua, EMT on valinud 4G teenuste pakkumiseks tulevikukindla LTE tehnoloogia ja uue võrgu ehitamise, samas kui Elisa nimetab 4G-ks valdavalt juba niigi koormatud 3G võrgu edasiarendust,“ märkis Tammiste. 4G kogub kiiresti populaarsust ka kasutajate seas: 4G valiku kasuks otsustab juba üle 30% EMT mobiilse interneti lepingu sõlmijatest.

„4G võimaldab kiiruseid kuni 150 Mbit/s, samuti on seal oluliselt väiksem hilistumine modemi ja tugijaama vahel,“ tõi Tammiste välja 4G kasuks otsustama panevaid eeliseid. „Viimane on oluline reaalajas teenuste pakkujatele, meelelahutusteenuste kasutajatele ja online-mängude mängijatele.“ EMT 4G teenuseid saab kasutada modemite ja tahvelarvutitega ning ainsana Eestis ka nutitelefonidega.

EMT avas Eesti esimese 4G võrgu 2010.aastal. Praeguseks katab EMT 4G/LTE levi 75% rahvastikust. Kogu Eesti territoorium saab EMT 4G võrguga kaetud 2014.aasta lõpuks.

IMG_9953