Eesti IKT sektor tutvustab end Mobile World Congressil

IMG_2168

Täna Barcelonas alanud maailma mobiilisektori iga-aastasel suurüritusel Mobile World Congress on esmakordselt külastajate jaoks avatud Eestit tutvustav messiboks.Mobile World Congress 2013 toob järjekindlalt kokku maailma edukamate operaatorite, ettevõtete, tootjate ja kaubamärkide juhid ja visionäärid. Messil tutvustatakse Eestit kui innovaatilist IT-riiki, kus on olemas baastaristu (kiire internet, wifi levi, 3G võrk), efektiivne ettevõtluskeskkond (e-riik, e-pangandus, digiallkirjastamine jms) ning Eesti IKT-ettevõtete suutlikkus pakkuda kaasaegseid tehnoloogilisi lahendusi ja avatus uute lahenduste katsetamiseks.

Eesti messiboksis tutvustavad oma tooteid ja teenuseid seitseteist IKT ettevõtet – Regio AS, Sertfitseerimiskeskus AS, Fabolonia OÜ, Fortumo Ltd, Oskando OÜ, Mooncascade OÜ, Cannedapps OÜ, Dream Gurpp OÜ, Elvior OÜ, Girf OÜ, Yoga OÜ, Nutiteq OÜ, Positium OÜ, TaxiPal OÜ, Yep OÜ, NOW!Innovations OÜ ja Surface Labs International OÜ.

Lisaks külastavad Mobile World Congressi EMT, Elioni, Tehnopoli, Danske Banki ja mitmete teiste ettevõtete esindajad.

Eesti messiboks Mobile World Congressil sündis Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) ja MobileMonday Estonia algatusel ning nõustamisel ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse eestvedamisel. Messil osalemist toetas EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Koppel: eestlased võtavad ühiselt mastaapsusest osa

Mobiilmakseid pakkuva Tartu ettevõtte Fortumo tegevjuht Martin Koppel tunnustas Eesti messiboksi ellu kutsunud initsiatiivi.

“MWC on mobiilisektori aasta suurim ja tähtsaim üritus, kus on kohal kõik alustades mobiilioperaatorites ja lõpetades telefonide ning mobiilimastitootjatega. Kuna magavale kassile jookseb harva hiir suhu, siis on positiivne, et ITL-i ja EAS-i eestvedamisel on koondatud kokku hulk Eesti ettevõtteid, kes ühiselt sellisest mastaapsest üritusest osa saavad,” sõnas Koppel.

Tammiste: MWC võimaldab jõuda suurte lepinguteni

EMT tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste näeb Mobile World Congressi Eesti IKT ettevõtete jaoks hea hüppelauana rahvusvahelisse ärisse.

“Mobile World Congessil saab igal aastal kokku kogu maailma mobiilivaldkonna koorekiht, seal tehakse teatavaks tööstusharu tähtsaimad uudised ning kujundatakse tulevikutrende. Klassikalise mobiili- ja IKT-sektori kõrval külastavad MWC-d ka teiste suurte tööstusharude nagu pankade ja autotööstuse tippesindajad, sest kogu meie igapäevaelu on üha tihedamalt seotud mobiilsete seadmetega,” ütles Tammiste.

“Eestil kui kõrgelt tunnustatud IKT ja mobiililahendustega lahendustega riigil avaneb MWC-l messiboksil osaledes suurepärane võimalus näidata kogu maailmale meie parimaid saavutusi. Seitseteist osalevat Eesti ettevõtet leiavad kindlasti palju häid kontakte, mis võimaldavad jõuda suurte lepinguteni ja seeläbi suurendada kogu meie IKT valdkonna eksporti,” lisas EMT tehnoloogiajuht.

Hirvoja: Eesti on IT-maailmas brändi staatuses

“Eesti on IT-maailmas juba brändi staatuses, seetõttu võimaldab avar riiklik ühisstend Eesti ettevõtetel oma tooteid ja teenuseid paremini tutvustada, sidudes seda meie riigi hea IT-alase mainega ning aidates sel moel kaasa meie IKT sektori ekspordikasvule,” kommenteeris EASi juhatuse liige Martin Hirvoja.

“Eestis toodetakse palju ja head sisu, mida mobiiliturul rahaks teha – Eesti püsib siin tugevas ja järjest kasvavas konkurentsis väga edukalt,” lisas Hirvoja.