Engage Estonia viib kokku idufirmad ja suurettevõtted

startup-notepadEesti Arengufondi Startup Estonia toel käivitub veebiplatvorm Engage Estonia, mille eesmärk on kokku viia ideedest pakatavad idufirmad ning Eesti suurettevõtted, kes on avatud uuendustele oma äritegevuses. Platvorm aitab hõlbustada idufirmade ja ettevõtete koostööd, mille käigus otsitakse innovaatilisi, vastastikku kasulikke lahendusi, teatas Startup Estonia.

„Idufirmadel on kaks surmaorgu – esimese kliendi leidmine ärimudeli valideerimiseks ning müügi skaleerimine. Traditsioonilised ettevõtted vajavad innovatsiooni, et edukalt konkureerida tehnoloogiliste lahendustega, mille kaudu idufirmad täna turge muudavad. Nende kitsaskohtade lahendamiseks on Startup Estonia loonud koostöös VentureScoutiga koostööplatvormi Engage Estonia. Tegu on avatud innovatsiooni platvormiga, mis annab idufirmadele ligipääsu suurettevõtetega koostöö tegemiseks, mille kaudu täiustatakse ettevõtete ärimudeleid,“ kommenteeris Startup Estonia juht Mari Vavulski.

Platvormi lansseerimine leiab aset kolmapäeval, 6. mail Tallinnas, kus ühtlasi luuakse iduettevõtjatele võimalus kohtuda silmast-silma ettevõtetega, et saada aimu nende vajadustest ning teisalt tutvustada oma potentsiaali.

Engage Estoniaga on ettevõtetest liitunud Baltika Grupp, SEB, LHV, Elion, EMT ja Tele2. Avaüritusele on tänaseks end kirja pannud idufirmadest saab välja tuua Cloutexi, Fleepi ja Lingvisti.

„Engage Estonia muudab ettevõtete ärimudeli täiustamise idufirmade abil reaalsuseks. Ootame avaüritusele ja enne seda Arengufondiga kontakteeruma suuri ettevõtteid, kes täna oma ärimudeli uuendamisega tegelevad, et nii lansseerimisüritustelt kui ka platvormist maksimaalselt kasu saada“ lisas Vavulski.

Engage Estonia algataja ja arendaja on sariettevõtjaid, endisi tippjuhte, riskikapitaliste ja koolitajaid ühendav VentureScout, mis on tihedalt seotud idufirmade ja ettevõtlusega. VentureScout on püsti pannud ligi 30 idufirmat, mh loonud Euroopa suurima kiirendi Startupbootcamp ning tänaseks edukalt väljunud viiest tähelepanuväärsest projektist. Lisaks aitab VentureScout innovatsiooni vallas korporatsioone nagu Siemens, Kraft ja MasterCard.

Engage Estonia toimub 6. mail kell 14-18 Baltika Moelava saalis (Veerenni 24). Osalemine on tasuta, kuid eelnevalt palutakse registreeruda. Lisainfo: http://bit.ly/engageestonia.

110784_cover