EMT Mobiil-IDga liitus eelmisel aastal 16 359 klienti

EMT logo

EMT Mobiil-IDga liitus möödunud aasta jooksul 16 359 klienti, mis on pea 70% rohkem, kui 2011.aastal, kui Mobiil-IDga liitus 9636 klienti. „EMT Mobiil-ID on turul olnud viis aastat ja liitumiste arv on igakuiselt pidevalt kasvanud, mis näitab, et inimesed hakkavad seda mugavat võimalust internetis oma isiku tõendamiseks ja digiallkirjastamiseks üha enam hindama,“ sõnas EMT teenuste juhtimise üksuse juht Lauri Läheb.

„Kindlasti mängib siin oma rolli ka nutiseadmete pealetung, sest nutitelefoni või tahvelarvutisse ei saa sisse logida ID-kaardiga, seega on Mobiil-ID sel juhul asendamatu,“ lisas Lauri Läheb.

Sertifitseerimiskeskus AS andmetel tehakse viimasel ajal Mobiil-IDga umbes 1 miljonit toimingut kuus ja 85% nendest on pangatoimingud.

Mobiil-ID on riiklik isikutunnistus, mis asub mobiiltelefoni SIM kaardil ning on seetõttu kasutajaga alati kaasas. Mobiil-ID võimaldab teha samu e-toiminguid nagu ID-kaart. Mobiil-IDga saab näiteks logida internetipankadesse ja anda digitaalallkirja nii arvuti, kui mobiiltelefoni vahendusel nii Eestis kui ka välismaal. Mobiil-ID annab võimaluse teostada turvalisi e-toiminguid ka ID-kaardi lugejata ning spetsiaalse tarkvarata arvutites. Nagu ID-kaart, on ka Mobiil-ID eraisiku omand, mistõttu ei vaja näiteks firmatelefoni kasutajad liitumisel firma volitust.

EMT pakub Mobiil-IDga liitumist aasta lõpuni tasuta, liitumistasu 10 eurot (sisaldab riigilõivu) tasub kliendi eest EMT. Mobiil-ID lepingu saab sõlmida EMT ja Elioni esindustes ID-kaardi alusel. Mobiil-ID kohta leiab lisainfot aadressil mobiil.id.ee.