EMT ja Elioni e-poes algab uue iPhone’i eelmüük

EMT ja Elioni e-poes algab sel reedel ehk 2. oktoobril iPhone’i uusimate mudelite iPhone 6s ja iPhone 6s Plus eelmüük. Reaalselt jõuavad uued mudelid müügile nädal aega hiljem ehk 9. oktoobril.

 „iPhone 6 on olnud sel aastal Eesti Telekomi (EMT ja Elion) nutitelefonide müügiedetabeli kindel esinumber, mistõttu ootame uute mudelite saabumist huviga,“ märkis Eesti Telekomi tootejuht Taavi Ting.

Tehnoloogiliselt on iPhone 6s ja iPhone 6s Plus mudeleid oma eelkäijatest mitmete näitajate ja võimaluste poolest rikkalikumaks muudetud.

Tänu Force Touch tehnoloogiale saab telefon aru ka teistsugustest puudutustest kui nipsamine ja näpistamine ning tugevam vajutus kuvab ekraanile täiesti uued valikud. Funktsioon võimaldab meilboksi saabunud kirjade puhul näha kirja eelvaadet ilma seda avamata ning avab kaamerarakenduses lisavalikud, mis võimaldavad kiiret ligipääsu näiteks esikaamerale.

Uuel telefonil on suurem 12MP i-Sight kaamera veelgi kiirema ja täpsema autofookusega. Telefon teeb 4K resolutsioonis videoid ning 5MP esikaamera jaoks täidab välgufunktsiooni telefoni ekraan. Välimuselt on kaamera jäänud samaks ehk ulatub korpusest pisut välja eelmisegi mudeli puhul.

Uued telefonid on valmistatud tugevamast alumiiniumist, mis peaksid vähendama eelmisel mudelil esinenud paindumise probleemi. Klaas ei ole küll safiirklaas, kuid väidetavalt telefonitööstuses kasutatavatest kõige tugevam. Telefon on sarnaselt muudele Apple’i toodetele valmistatud taaskasutatavatest materjalidest nagu alumiinium ja klaas, ega sisalda ohtlikke ühendeid nagu elavhõbe, arseen jms. iPhone 6s ja iPhone 6s Plus on saadaval neljas värvitoonis – kuldne, hõbedane, hall ning roosa.

Eesti Telekom on Apple’i ametlik koostööpartner Eestis. Taavi Tingi sõnul on Eesti Telekomi klientide seas kümneid tuhandeid iPhone’i erinevate mudelite kasutajaid.

Uute mudelite hinnainfo selgub eelmüügi alguse kuupäeval ehk 2. oktoobril.

 

iPhone-5-vs.-iPhone-6-vs.-iPhone-6-Plus-vs.-iPad-Mini