Elisa langetas mitmekordselt mobiilse interneti rändlushindasid

Alates 1. juunist pakub Elisa klientidele võimalust kasutada kordades soodsama hinnaga mobiilset internetti rohkem kui poolesajas välisriigis. Soodsa andmeside kasutamise võimalus rändluses laieneb Elisa klientidele esialgu suveperioodil. Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on riikide arv, kus mobiilse interneti teenus läheb soodsamaks muljetavaldav. „Andmeside rändlushinnad on püsinud suhteliselt kõrgel tasemel ning kliendid ei julge sageli mobiilset internetti välismaal kasutada,“ tõdes Andrus Hiiepuu. „Käesolev hinnamuudatus annab inimestele võimaluse kontrollida oma kulusid märgatavalt paremini ning seda ajal, mil nad rohkem ringi reisivad,“ lisas Andrus Hiiepuu. Ühtne mobiilse interneti kasutamise hind – 1,5 eurot/megabait – kehtib kokku 56 riigis, sealhulgas kõikides Euroopa majanduspiirkonna riikides ja lisaks veel 26 riigis. Andmeside rändlushinna arvestamisel kehtib 10 kilobitine samm.

Seni algasid mobiilse interneti rändlushinnad sõltuvalt operaatorist ca 3,2 eurost/megabait ning olenevalt riigist kuni 22 euroni/megabait. Viimane hind kehtib näiteks EMT-e klientidele Vimpelcom/Beeline võrgus Venemaal. Võrreldes EMT-ga pakub Elisa näiteks viis ja pool korda soodsamat hinda Venemaal ning Valgevenes, seitse ja pool korda odavamat hinda Ukrainas, viis korda soodsamat hinda Egiptuses, kaks ja pool korda odavamat hinda Türgis jne.

Elisa langetas suveperioodiks ka kõne rändlushindasid Elisa lepingulistele klientidele Euroopa majanduspiirkonna riikides ning San Marinos, Šveitsis, Prantsusmaa saarel Reunion ja Suurbritannia meretagusel alal Gibraltaril. Nimetatud riikides on helistamisel uueks hinnaks 0,31 eurot minut ja vastuvõetava kõne hind 0,13 eurot minut. Sõnumi saatmise hind on 0,13 eurot.

Andrus Hiiepuu kinnitusel langetas Elisa hindasid juba täna ning enam kui näeb ette 1. juulist 2011 kehtima hakkav Euroopa Parlamendi ja Nõukogu rändlusmääruse muudatus. „Pakume Elisa lepingulisele kliendile helistamisel 11 eurosendi võrra soodsamat hinda võrreldes kehtestatud rändlusmääruse muudatusega,“ täpsustas Andrus Hiiepuu.

Kõnekaardi klientidele kehtib samades riikides helistamisel hind 0,42 eurot minut ja vastuvõetava kõne hind on 0,13 eurot minut. Sõnumi saatmise hind on sama mis lepingulistel klientidel 0,13 eurot. Kõne rändlushinnad on Elisa klientidele jätkuvalt odavamad ka väljaspool Euroopat, kus Elisa pakub parimat hinda ja katvust näiteks Venemaal Megafoni võrgus ning maikuust alates ka Ukrainas MTS võrgus.

Mobiilse interneti teenuse hind Elisa lepingulistele klientidele alaneb järgmistes riikides: Euroopa majanduspiirkonna riigid, kuhu kuuluvad Euroopa Liidu liikmesriigid (27) ja Norra, Island, Lichtenstein ning lisaks San Marino, Venemaa, Valgevene, Ukraina, Kasahstan, Aserbaidžaan, Hiina, Egiptus, Uus-Meremaa, Türgi, Taiwan (Hiina), Austraalia, Hong Kong, Singapur, Šveits, Malaisia, India, Albaania, Serbia, Kosovo, USA, Lõuna-Aafrika vabariik, Mosambiik, Tansaania, Tšaad ja Keenia.

Elisa suvekampaania kestab kuni 31. augustini 2011.