Elektrooniline valijakaart vähendab paberi- ja postituskulu

83

Tallinna linnavolikogu valimistel osalemise õigust omavad isikud saavad tellida riigiportaalist eesti.ee elektroonilise valijakaardi.20. oktoobril toimuvateks kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteks tuleb tellida elektrooniline valijakaart hiljemalt 19. septembriks.

Elektrooniline valijakaart on alternatiiv tavalisele, paberil postkasti saadetavale valijakaardile. Elektroonilise valijakaardi tellimise puhul saadetakse info sellest, kus, kuidas ja millal hääletada valijale tavaposti asemel e-postiga.

Elektroonilise valijakaardi tellimine võtab aega vaid hetke. Selleks tuleb end vaid riigiportaalis eesti.ee ID-kaardi abil sisse logida ning seejärel nuppu „Tellin elektroonilise valijakaardi“ vajutada ja ongi valmis!

E-valijakaardi tellimiseks peab tellija ametlik @eesti.ee e-posti aadress olema suunatud igapäevaselt kasutatava e-posti aadressi peale.

E-valijakaart on teavitusliku iseloomuga. Seda ei pea välja printima ega valimisjaoskonnas hääletamiseks kaasa võtma ning see ei ole elektroonilise hääletamise eelduseks.

E-valijakaardi tellimise puhul enam paberil valijakaarti ei saadeta. E-valijakaardi tellimus kehtib ka kõigil järgnevatel valimistel. E-valijakaardi tellinul on hiljem võimalus elektroonilise valijakaardi saamisest loobuda.