Eestlaste takso tellimise rakendus Taxify laieneb Lätti

taxify

Möödunud aastal turule tulnud takso tellimise rakendus Taxify on tänaseks toimiv teenus, mida ainuüksi jaanuaris kasutati 4500 tellimuse vormistamiseks. Eesti on tõepoolest heade ideede kasvulava. Algselt vaid Eestimaa suuremates linnades toimiv Taxify murdis aga möödunud nädalavahetusel riigipiiridest välja. Nimelt jõudis auhinnatud mobiiliteenus Riia tänavatele.

Taxify looja, Markus Villigi, sõnul peitub tema rakenduse võlu selles, et tellimus saadetakse otse taksojuhi nutitelefonile, mis tähendab, et kliendil pole vaja oodata taksofirma kõnejärjekorras. “Igaüks saab valida täpselt temale sobiva taksojuhi.”

Eestis on Taxifyl juba üle 20 tuhande kasutaja ja sellega on liitunud mitmed Tallinna ning Tartu taksofirmad. Käesoleval nädalal alustavad Taxify rakenduse kasutamist 5 taksofirmat Riiast kokku üle 120 taksoga ning teenus on kõikidele kasutajatele avatud. “Siiani on tagasiside olnud ülimalt positiivne, kuna taksode kvaliteet ja ootejärjekorrad on Riias kohati isegi suuremaks probleemiks kui Tallinnas,” tõdeb Villig.

Mullu detsembris õpilasleiutajate konkursil esimese koha pälvinud Markusel ja tema ettevõttel on aga suured ambitsioonid. Juba on käimas läbirääkimised Leedus, Kreekas, Gruusias ja USA-s ning heal juhul jõuab Eestist pärit ainulaadne teenusplatvorm juba lähikuudel veelgi enamatele turgudele.

1map_pisi 2choose_pisi 3olemas_pisi 4rate_pisi