Eestlaste internetikasutus välismaal kasvas 400 protsenti

tele2

Tele2 statistika kohaselt kasutas eestlane esimeses kvartalis Euroopa reisi jooksul keskmiselt 140 megabaiti mobiilset internetti, mis on aastatagusega ajaga võrreldes 398 protsenti enam ning üks kõrgemaid näitajaid Euroopas.

Tele2 Eesti tootedirektori Katrin Aroni sõnul olid Tele2 grupi kliendistatistika kohaselt välisriigis reisides eestlastest suuremad internetikasutajad vaid rootslased ja sedagi väga napilt.

“Lätlased kasutasid reisi jooksul eestlastest oluliselt vähem – keskmiselt 85 ning leedukad vaid 30 megabaiti internetti. Mobiilikasutus on hüppeliselt kasvanud kõigis Tele2 tegevusriikides ja peamised põhjused on nutitelefonide levik ja üleüldine hinnalangus,” ütles Aron.
Euroopas reisides kehtivad regulatsiooni kohaselt megabaidi piirhinnad, kuid kõik Eesti operaatorid pakuvad internetti nendest tariifidest kordades soodsamalt. “Kui Euroopas maksab üks megabait internetikasutust kuni 24 senti, siis näiteks Tele2 1GB kuupaketiga tuleb megabaidi hind alla 1,9 sendi ehk 12 korda soodsam,” ütles Aron.

Katrin Aroni sõnul on klientide tagasiside 1-gigabaidisele paketile, et see on esimene, mida saab kasutada sama vabalt kui Eestis, sest see on piisavalt suure mahuga ning kehtib terve kuu, olenemata mitmes riigis reisida.
Katrin Aroni kinnitusel on nii Euroopas kui ka paljudes teistes arenenud riikides reisides kõige soodsam tellida pakett, mis sisaldab kindla koguse andmemahtu. “Tähelepanelik tasub olla eksootilistes riikides, kus on palju väikeseid kohalikke operaatoreid ja hinnad võivad väga palju erineda,” ütles Aron.