Eestis tehti esimene 4G kõne

1403229787_w670_h447Täna tegi Tele2 tegevdirektor Argo Virkebau Tehnopoli Startup Inkubaatori juhile Marek Mühlbergile Eesti ja lähiriikide esimese ülikvaliteetse 4G häälkõne.


Argo Virkebau sõnul on 4G kõne väga eriline kogemus otse tulevikust – heli on nii selge, et tundub nagu teine inimene oleks otse kõrval. “4G kõne algab momentaalselt kohe peale valimist ning võtab 40% vähem energiat. Samuti on võrk efektiivsem ja samas kohas saab kordades rohkem inimesi korraga helistada, mis on hea lahendus laulupeo mastaabis suurüritustel,” ütles Virkebau.

“Praegu saab telefonis 4G internetti kasutada, kuid helistamiseks liigub telefon tagasi 3G võrku ning Eesti on üks esimesi riike Euroopas, kus on helistatud üle 4G võrgu,” lisas Virkebau ja lisas, et hetkel veel poest 4G kõneseadmeid osta ei saa.

“Tele2 grupp on oma innovatsioonikeskuses 4G kõnetehnoloogiat järjepidevalt arendanud ja võib oodata, et tänavu jõuab see Euroopas ka kommertskasutusse. Eestis võiks see meie võrgus juhtuda järgmisel aastal,” ütles Virkebau.

Tele2 lõpetab Eestis tänavu kogu võrgu väljavahetamise, mis teeb tulevikus ka 4G kõned võimalikuks. Tele2 4G kõnede platvorm on pilvepõhine ja selle saab uues võrgus käivitada tarkvarakonfigureerimisega.

Tele2 juhi sõnul on järgmistel aastatel 4G vallas oodata mitut uuendust. “Edasine samm on ViLTE ehk videokõned üle 4G võrgu ning siis juba uus suur edasiarendus Rich Communication Suite, mis võimaldab saata faile ja kasutada palju uusi tehnilisi võimalusi,” sõnas Virkebau.

Eesti esimene 4G kõne tehti täna Sony ja Samsungi prototüüptelefone kasutades.