Eesti virtuaalsaatkonnas hakkavad tööle päris ametnikud

Second Life

Eestist saab Rootsi järel teine riik, kes virtuaalmaailmas Second Life ametlikult saatkonna avab. Välisministeerium plaanib oma sünnipäeva 11. novembril tähistada kiiresti kasvavas virtuaalmaailmas Second Life saatkonna avamisega. Projekt läheb maksma vähemalt 100 000 krooni ning arvutimaailmas Eesti tutvustamiseks koolitatakse välja ka ministeeriumi töötajaid.

Ministeeriumi asekantsler Marten Kokk ütles Postimees.ee’le, et idee avada virtuaalsaatkond saatkond tuli arvutikeskkonna Second Life kiiresti kasvavast populaarsusest. «Secon Life on kõige kiiremini kasvav virtuaalne keskkond ja me nägime võimalust Eesti tutvustamiseks,» selgitas Kokk, lisades, et eelkõige loodetakse sel viisil Eestit tutvustada noorematele inimestele.

Virtuaalsaatkonna programmeerimistööd käivad hetkel ning ministeerium on projekti maksumuseks arvestanud vähemalt 100 000 krooni. Märkimisväärseid ülalpidamiskulusid Kokk virtuaalsaatkonna juures ei näe. Saatkonna tarbeks on ministeerium soetanud ühe virtuaalse saare, millele kasutajad hetkel veel siiski ligi ei pääse. Milline saatkonna hoone virtuaalmaailmas välja nägema hakkab, jätab Kokk praegu veel üllatuseks.

«Oleme arutanud võimalusi seal ka e-teenuseid pakkuda aga see tundub praegu liiga keeruline ja jääb tulevikku. Praegusel kujul on saatkonna funktsioon sarnane koduleheküljega – sealt leiba Eestit tutvustavat materjale,» kergitas Kokk siiski veidi saladuskatet. Samuti hakatakse virtuaalsaatkonnas korraldama pressikonverentse, kontserte ja näituseid.

Seoses virtuaalsaatkonnaga hakkavad ka mitmed välisministeeriumi ametnikud virtuaalmaailmas tööle. «Praegu on plaan hoida seal ka välisministeeriumi töötajaid, kes siis külastajatega suhtleksid,» selgitas Kokk. Selleks viiakse ministeeriumis läbi ka koolitus, millega Second Life põhitõed üksikutele töötajatele selgeks tehakse. «Kindlasti ei plaani me väga palju inimesi välja koolitada,» lisas Kokk.

Selle aasta alguses avas Rootsi esimese riigina maailmas Second Life keskkonnas virtuaalse saatkonna. Saatkonna avamisel osales arvutikeskkonnas ka Rootsi välisminister Carl Bildt. Second Life on kolmemõõtmeline virtuaalmaailm, millel on tänase seisuga üle 9 miljoni kasutaja.

Allikas: Postimees / Pilt: HinnaVaatlus