Canon õnnitleb 2012. aasta maailma pressifoto auhinna võitjat

Mourners carry the bodies of a brother and sister

Tunnustus kuulub Paul Hansenile Rootsist, Dagens Nyheter
Maailma juhtiv kujutislahenduste pakkuja Canon Europe õnnitleb 2012. aasta maailma pressifoto auhinna võitjat, Rootsi fotograafi Paul Hansenit. Tema foto, millel on kujutatud Gazas kahe lapse surnukehi mošeesse matusetalitusele kandvate meeste rühm, valiti välja 103 481 pildi seast.

Canon toetab pressifotograafide seas maailma kõige mainekamaks konkursiks peetavat maailma pressifoto konkurssi juba 1992. aastast alates. Selle 56. toimumisaastal osales võistlusel rekordilised 5666 profifotograafi 124 riigist. Uudisteagentuuri The Associated Press asepresidendi ja fotograafiadirektori Santiago Lyoni juhitud žürii jagas auhindu üheksas eri kategoorias kokku 54 fotograafile ning üks pilt pärjati ka 2012. aasta maailma pressifoto tiitliga.

„Me tunneme uhkust oma enam kui 20 aasta pikkuse toetuse üle maailma pressifoto konkursile ja kogu maailma hämmastavale pressifotograafia talendile,” ütles Canon Europe’i profitoodete turundusdirektor Kieran Magee. „Meie kireks on kujutise võim ning Pauli võidupilt on kahtlemata rabavalt võimas. Õnnitleme Pauli ja kõiki teisi ülemaailmses pressifotograafias standardeid seadva võistluse tänavusi võitjaid.”

Võidupilt jäädvustati Gazas Palestiina aladel 20. novembril 2012 digipeegelkaameraga Canon EOS 5D Mark III. Hansen saab Amsterdamis toimuval World Press Photo auhinnatseremoonial preemiaks 10 000 eurot. Peale selle kingib Canon Europe talle professionaalse digipeegelkaamera ja objektiivi komplekti.

World Press Photo žürii tunnustas ka Canoni esindusfotograafi Paolo Pellegrini Magnum Photos ühingust. Ta sai teise koha üldiste uudislugude kategoorias ning pärjatakse kuldse silma auhinna ja diplomiga.

Võidupilte esitletakse rändnäitusel, mis külastab enam kui 100 linna ja 45 riiki. 2013. aasta esimene World Press Photo fotonäitus toimub 26. aprillil Amsterdamis.

Paul Hansen
Paul Hansen

Lisateavet World Press Photo kohta vaadake aadressilt www.worldpressphoto.org.