Eesti pääses esmakordselt rahvusvahelise Electrolux Design Lab konkursi poolfinaali

Täna tegi Electrolux Design Lab teatavaks selle aasta konkursi poolfinalistid, kelle hulka pääses esmakordselt rahvusvahelise disainikonkursi ajaloos üks eestlane. EKA üliõpilane Markus Marks pakus välja futuristliku portatiivse „triikraua“ kontseptsiooni nimega Touch, mis töötab infrapunakiirgusega ja mida saab kasutada seljas olevate riiete peal.
Kokku võistleb poolfinaalis kolmkümmend noort tootedisainerit kahekümnest riigist viielt kontinendilt. Nende seast valitakse kümme finalisti, keda kutsutakse osalema 25. oktoobril Milanos toimuval finaalüritusel, et tutvustada enda tootekontseptsiooni ülemaailmsetest ekspertidest koosneva žürii ees. Žürii annab hinnangu ideede intuitiivsele disainile, uuenduslikkusele, esteetikale ja kasutajasõbralikkusele ning valib välja parima, kes pälvib 5000 euro suuruse auhinnaraha ning palgalise praktikakoha Electroluxi ülemaailmses disainikeskuses. Teist ja kolmandat kohta premeeritakse vastavalt 3000 ja 2000 euro suuruse auhinnarahaga.
Electrolux Design Lab 2012 annab noortele disaineritele ülesande haarata inspiratsiooni professionaalsetelt loomeinimestelt (peakokad, arhitektid, sisekujundajad jne), et disainida kodumasinaid, mis pakuksid kõrgendatud meelelist elamust. Selle võib saavutada nii kõrgtehnoloogia kui materjalide ja tekstuuride oskusliku kasutamise abil.
Electrolux Design Lab 2012 konkursil osalejad pidid arvestama ka Electroluxi ajalooliste väärtustega. Esitatud tööd pidid kandma Skandinaavia disaini parimaid omadusi, olema keskkonnasõbralikud, intuitiivsed ja esteetilised. „Usun, et tänapäeva disain alahindab oluliselt meelelise kogemuse tähtsust. Liiga palju rõhku pannakse visuaalsele aspektile. Mis oleks, kui suudaksime disaini põimida ka meie teised meeled? Suudaksime ehk haista, kes meile helistab? Või tunnetada, mis parajasti telerist mängib?“ arutles Henrik Otto, Electroluxi disainiosakonna ülemaailmne vanemasepresident.
Electrolux Design Lab on igal aastal toimuv rahvusvaheline disainikonkurss, mis kutsub tudengeid ja noori tootedisainereid võistlema kuuekuulise palgalise praktikandi koha eest Electroluxi disainipeakontoris, luues tooteideid, mis pakuvad uudseid elamusi kodumasinate kasutamisel. Sel aastal keskendub žürii ka ideede esteetilistele omadustele ning materjalide ja tekstuuri oskusliku kasutamise hindamisele.
Kõikide Electrolux Design Lab 2012 poolfinaali jõudnud töödega saab tutvuda siin: http://www.electroluxdesignlab.com/2012/08/electrolux-design-lab-2012-30-semi-finalists-presented-today/
Rohkem informatsiooni: www.electrolux.com/designlab<http://www.electrolux.com/designlab