Fotol Mati Kose ja Remo Savisaar Saksamaal Lüngenis toimunud festivalil.

Eesti fotograafid võitsid Euroopa loodusfoto 2013 konkursil mitu auhinda

Fotol Mati Kose ja Remo Savisaar Saksamaal Lüngenis toimunud festivalil.
Fotol Mati Kose ja Remo Savisaar Saksamaal Lüngenis toimunud festivalil.

Eesti fotograafid osalesid väga edukalt konkursil Euroopa loodusfoto 2013, mille tulemused võeti kokku 25-27. oktoobril Saksamaal Lünenis toimunud festivalil. 

Imetajate arvestuses saavutasid Eesti fotograafid lausa kaksikvõidu. Esikoha võitis Sven Zaceki pilt metskitsedega ja teise koha pälvis Mati Kose tähistaeva taustal lendavate nahkhiirte pildiga. Sven Zaceki aerofoto talvistest põtradest pälvis lisaks samas kategoorias žürii äramärkimise.

Esimese koha vääriliseks hindas võistluse žürii „teiste loomade“ kategoorias Remo Savisaare pildi ninasarvikpõrnikast

Tegemist on läbi aegade Eesti loodusfotograafide kõige edukama esinemisega rahvusvahelisel tipptasemel fotokonkurssidel. Saadud tunnustus kinnitab meie loodusfotograafia kõrget taset kui väikesest rahvaarvust ning ülitihedast konkurentsist hoolimata õnnestus neljal tööl valikusõelale tõusta. Teisalt annab see tulemus kodumaiste piltidega tugeva sõnumi meie looduse ja elustiku kõrgest väärtusest mistahes muu maailma nurgaga võrrelduna. Saavutatud edu tõstab kahtlemata ka rahvusvahelist huvi Eesti looduse suhtes ning võimaldab edeneda loodusturismi sihtkohana.

“European Wildlife Photographer of the Year” fotokonkurssi korraldab Saksamaa loodusfotograafia ühendus (GDT). Konkursi eesmärgiks on anda iga-aastane ülevaade Euroopa fotograafide loomingulisest nägemusest nii kodukontinendi kui maailma loodusest. 2013. a. võistlusele esitati enam kui 16 000 tööd nii harrastus- kui professionaalsete tippfotograafide poolt 9 eri kategoorias (linnud, imetajad, muud loomad, taimed ja seened, maastikud, allveepildid, inimene ja loodus, loov loodusekäsitlus, fotoseeria). Võistluse pidulik lõpetamine toimus GDT loodusfestivali raames Saksamaal Lünenis. Kohapeal avati sõelale jäänud fotodest vastav näitus ning esitleti neid töid tutvustavat kataloogi.