Eesti esimesel 3D näitusel teevad hääleproovi tuntud Eesti lauljad

Laura
Näitusel saab näha Lenna Kuurmaa, Liisi Koiksoni, Epp Kõivu, Stig Rästa, Mihkel Raua ja teiste tuntud Eesti lauljate hääleproovi.

Näitus „Hääleproov“ viib meid kujutletava lava taha, kus me näeme ja kuuleme, kuidas 12 Eesti lauljat laulavad enne esinemist häält lahti. See on põnev helide rännak maalähedasest jörinast kuni kõige kosmilisemate helivibratsioonideni. Kõik helid näitusel on töötlemata ja sisse lauldud filtriteta. Esmakordselt omab heli näitusel omaette mõõdet. “Kui varem olen ma heli kasutanud pigem meeleolu loomiseks, siis seekord on pilt ja heli omavahel tugevalt seotud ja heli justkui aitab äratada pildid ellu,” selgitas näituse autor fotograaf Virgo Haan.

Idee 3D’s pildistada sai Haan peale seda, kui käis tütrega kinos vaatamas filmi „Lumekuninganna ja igavene talv“. 3D liikuvate piltide näituse pildistamiseks kasutas Haan iseehitatud meigipeegli valgust, lihtsat papist tausta ja kahte Sony α7r kaamerat.

Näitusel on kasutatud staatilisi fotosid, millele onhiljem lisatud paralax efekt. “Kasutasin ülikvaliteetse Sony α7r kaamera kõrval selle identse seadistusega kaksikvenda,” rääkis Haan. Kaamerad on asetatud kergelt sissepoole suunatult horisontaalselt tasasele pinnale ja nad on sünkroniseeritud infrapuna päästiku abil. Tänu väga suurele pildiformaadile saab näitust näidata ka uutest 4K kinoprojektoritest kõrvuti Hollywoodi filmidega.
Olulist rolli mängivad pildil ka pika säriga joonistatud valgusrajad, mis lisaks ilusaks olemisele aitavad võimendada paralax liikumist.
Vaata siit kuidas näitus valmis: https://www.youtube.com/watch?v=01YLt9MjI38

Mihkel

Näitust saab näha suurel kinolinal alates 15. detsembrist Tallinnas Solarise kinos ja Pärnus Apollo kinos. 3D filme vaadates näeb 3D versiooni ja tavalisi filme vaadates näeb 2D versiooni.

Näitusele andsid oma näo ja hääle:
Liisi Koikson
Epp Kõiv
Lenna Kuurmaa
Eva Vaino
Laura Remmel
Anna Põldvere
Mihkel Raud
Robin Juhkental
Tommy Boy
Tommy Cash
Stig Rästa
Robert Linna

Näod värvis ilusaks ja juuksed ajas sassi super andekas Triin Lepp.

Laura