Eelnõu keelustab e-sigareti alaealistele

e-sigaret-esigaret-sigaret-66525210
Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusele tubakaseaduse ja reklaamiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis keelustab e-sigaretid alaealistele. Samuti ei tohi reklaamida tubakatootega sarnaseid tooteid. Eelnõuga keelatakse alaealistel tarvitada, omandada ja omada tubakatootega sarnaselt kasutatavaid tooteid. Sinna alla kuuluvad e-sigaretid, taimsed sigaretid ja erinevad materjalid vesipiibutubaka asendamiseks. Muudatus puudutab kõiki tubakatootega sarnaselt kasutatavaid tooteid sõltumata nikotiinisisaldusest. Samuti ei tohi eelnõu kohaselt alaealisele müügiks pakkuda, müüa ning reklaamida tubakatootega sarnaseid tooteid.

Sotsiaalminister Taavi Rõivas kutsub nii lapsevanemaid, kaupmehi kui kõiki inimesi tegema endast oleneva, et lapsed ja noored ei puutuks suitsetamisega kokku. „Ühiskonnas peab olema konsensuslik nulltolerants alaealiste suitsetamise osas. Uus põlvkond peab saama kasvada tubakavabas keskkonnas,“ ütles Rõivas. “E-sigareti ja teiste tubakalaadsete toodete lastele kättesaadavaks ja ihaldusväärseks tegemine pole kuidagi õigustatud,“ toonitas sotsiaalminister.

Viimane Eesti koolinoorte tervisekäitumise uuring näitab, et kui iga kümnes 13-aastane koolitüdruk suitsetab vahetevahel, siis 15-aastaselt suitsetab üks kümnest tüdrukust juba iga päev. 13-aastastest poistest suitsetab iga päev 6%, 15-aastastest aga juba 16%. Õpilaste keskmine vanus esimese sigareti läitmisel on 11,9 eluaastat. Samast uuringus ilmneb ka positiivne trend, et suurenenud on nende 11-aastaste kooliõpilaste arv, kes ei ole suitsu proovinud. Kui aastal 2006 oli poiste seas neid 62%, siis 2010. aastal 70% ning tüdrukutel vastavalt 81,5 ja 83,3%.

One thought on “Eelnõu keelustab e-sigareti alaealistele”

  1. pohhui mis riik teeb. nkn neid ei tõmba. Aga isa asja kohtu pohhui riik nkn ei saa keelata

Kommenteerimine on suletud.