Cherry edukas reisipakkumine ajas reisibürood tagajalgadele

Esmaspäeval vähem kui ööpäevaga tavahinnast poole soodsamat 254 Türgi puhkusereisi müünud Cherry.ee pani lisaks ostjatele kihama ka traditsiooniliste reisimüüjate ringkonnad.

Nädala alguses tuli Eesti populaarseimas sotsiaalses ostukeskkonnas müügile puhkusepakett Türki ja seda turuhindades ligikaudu poole soodsamalt. Kella kümneks õhtul oli müüdud 254 voucherit hinnaga 349€ ning limiit täitunud.

Lisaks tarbijatele, kes pakkumist ostma tõttasid, tekitas pakkumine kaose ka traditsiooniliste reisimüüjate seas, kelle turuosast Cherry tüki ampsas. Reaktsioonina pöörduti nii Tarbijakaitseameti kui ka meedia poole, juhtides tähelepanu, et Cherry reisibüroo tagatised pole piisavad.

„Tõepoolest, tegime vea seadust tõlgendades. Tegemist oli juriidilise küsimusega, mis puudutas seda tüüpi pakettreiside müügiks vajaliku rahalise tagatise olemasoluga. Tarbijakaitseamet juhtis sellele tähelepanu ja praeguseks oleme sisse andnud kõik vajalikud dokumendid, et tagatist suurendada ning vahendid on selleks olemas. See on veel vormistamise küsimus,“ kommenteeris pakkumist Cherry tegevjuht Priit Tomp.

Tomp’i sõnul on reisibüroode pahameeletormi taga reisipakkumise edu: „Meil õnnestus müüa nädalaajalisi pakettreise 254-le inimesele vähem kui 24 tunni jooksul. Selline asi pole enamasti traditsioonilistele reisimüüjatele mõeldav.“

Kõnealuse pakkumise juures Cherry partneriks olev saksa firma Wow-Travel on müünud analoogseid reise ka Soomes, Taanis, Norras ning Belgias. „Juba toimunud reisidele leiab internetist küllaga tarbijate positiivset tagasisidet,“ märkis Tomp.

Cherry juhi selgitusel on plaanis selliseid puhkusereise plaanis edaspidi veelgi pakkuda – eriti esmaspäevase pakkumise edu valguses. „Niipea kui dokumentidega korras, teeme ka Türgi reisile korduspakkumise. Cherry Media grupil on tütarettevõtted ja partnerid üle Euroopa. See võimaldab ka otsesidemeid, tänu millele sünnivad tavalisest kordadest soodsamad pakkumised,“ valgustas Tomp tagamaid.

Ligi saja töötajaga Cherry Media grupi brutokäive ületas läinud aastal kolmes riigis 12 miljonit eurot. 2012 aasta brutokäibeks ennustab ettevõte 25-27 miljonit eurot. Alates aasta algusest on Cherry müünud Baltikumis reisipakkumisi 1,3 miljoni euro eest. Cherry Media kontrollib rohkem kui poolt Baltikumi sotsiaalsete ostukeskkondade turust.