Share
Canon EOS 600D ülevaade

Canon EOS 600D ülevaade

Meie laborisse on taaskord sattunud üks kena ja nooruslikult särav Canoni peegelkaamera. Oma ehituselt võiks teist ju 550 vanemaks vennaks nimetada, selle vahega, et teine on endale mõnusa ja särava keeratava ekraani omistanud. Kaamera on sobilik fotograafiaga alustavatele inimestele, tuues oma erilises lihtsuses kõrge pildikvaliteedi ja üllatavalt hea hinna suhte.

 

Lühitutvustus:

Populaarse Canon EOS 550D järglasest rääkides tuleb alustuseks kindlasti ära märkida Canon EOS 600D 18-megapiksline sensor, 3-tolline Clear View igatpidi pööratav-kallutatav LCD ekraan (sarnane 60D mudeli omale), stseenituvastusega automaatrežiim, juhtmevaba uute väliste Canon välklampide juhtimine, sarivõte kiirusega 3,7 kaadrit sekundis (kiiret mälukaarti omades) ning mõistagi särav Full HD (1080p) videovõte, millele nüüd lisatud ka digitaalse suumi võimalus võimaldades kaamerast viimast välja võtta.

 • 18-megapiksline särav CMOS-sensor
 • Režiim Scene Intelligent Auto
 • Täiskõrglahutusega HD videoklipid
 • Funktsioonide tutvustus ekraanikuval
 • Sarivõtte kiirus 3,7 k/s
 • Laia ulatusega 9-punktiline autofookus
 • 1 040 000 punktiga pööratav 7,7cm (3,0”) ekraan
 • Režiim Basic+ ning loomingulised filtrid
 • Sisseehitatud traadivaba välgu juhtimine

 

Mis on peidus karbi sees?

Komplektis kaamerarihm EW-100DBIII, USB kaabel IFC-130U, juhendid, AV kaabel AVC-DC400ST, aku LP-E8, akulaadija LC-E8 ning tarkvara CD-ROM.

Kaamerat tutvustav video:

Ekraan:

1,04-megapiksliga pööratav 7,7cm (3.0”) LCD-ekraan

 

Uut tüüpi ekraan võimaldab pildistida erinevates oludes. Ekraani 1,04-megapikslit tagavad erakordse selguse, samuti on keerlevat ekraani väga mugav kasutada erinevates rasketes oludes filmimiseks.  Ekraani väga lai vaatenurk teeb ka Live View otsevaadet kasutades pildistamise mugavamaks. Tarkvara on Canonile vastavalt ilus, kiire, puhas ja mõnus kasutada. Ekraani saab turvaliselt kinni keerata, vältimaks ekraani kriipimist või vigastusi. Lisakindluse jaoks saab ekraanile juurde osta ka kaitsekile.

Korpus:

Korpus on valmistatud Canoni moodi, teada tuntud tugevuses, ja käes on seda väga hea hoida. Puuduseks kallimate vendadega võrreldes on ülemise lisaekraani puudumine, sellest tulenevalt tuleb tihti kaamera seadete muutmiseks avada pöörlev ekraan.  Eraldi tuleks välja tuua mikrofoni pesa olemasolu, filmimisel välisest heliallikast hea heli saamiseks. Kaameraleon  juurde tulnud ka “Info” nupp, mis on seni pildiotsija vasakul käel olnud. “Display” nupp on liikunud kaamera peale “ISO” kõrvale.

Fotode ja HD-videoklippide tegemine on nüüd tehtud lihtsamaks tänu automaatrežiimidele, mille abil saavad ka algajad oma loomingulisust omal soovil lihtsalt väljendada. Kasutajaliidesele on lisatud funktsioonide tutvustused, mis tulevad esile ekraanile ning kirjeldavad sätete mõju pildile ning aitavad kasutajal kaamerat tundma õppida ning oma oskusi igapäevaselt arendada. Eriti tundlik ja särav 18-megapiksline APS-C CMOS-sensor ja 14-bitine DIGIC 4-protsessor tagavad erinevates olukordades suhteliselt detailse kujutise. Kaameral on ISO-vahemik 100–6400, mida saab vajadusel laiendada kuni väärtuseni 12800.

Objektiiv:

Koos kaameraga EOS 600D tutvustab Canon ka uut komplektiobjektiivi EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II, mis pakub algajatele suurepärast paindlikkust. Kerget objektiivi on mugav kaasas kanda ning Canoni tunnustatud optiline pildistabilisaator aitab saavutada alati teravad pildid ning võimaldab kasutada harilikust koguni nelja astme võrra pikemat säriaega. Küll aga erineb ta vanast kit objektiivist oma kuju ja materjali valikuga. Olles vähekene pikem ja kitsam. Oma kaalult on ta väga kerge ja igati sobilik reisikaaslane. Selle objektiivi ekvivalentne fookuskaugus on 29–88 mm 35 mm formaadis ja objektiivi lai suumivahemik sobib mitmesuguste erinevate objektide pildistamiseks. Lähedal töötamiseks on töökaugus ainult 0,25 m (25 cm) kogu suumivahemikus. Mudeli EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II juurde kuulub karp, objektiivikork ja tolmukate.

Filtrid:

EOS 600D kaamera sisse ehitatud loomingulised filtrid lubavad fotodele  erinevat isikupära lisada ning loomingulisi katsetusi nautida. Kalasilmaefekt matkib kalasilmaobjektiivi tekitatavat moonutust ning miniatuuriefekt jätab mulje, nagu oleks pildistatud väikeses mõõtkavas maketti. Mängukaameraefekt, teralise mustvalge pildi filter ning pehme fookuse efekt annavad veelgi rohkem erinevaid võimalusi kaameraga mängimiseks.

Video:

Tänu spetsiaalsele videorežiimile on pilkupüüdvate Full HD videote tegemine ühe nupu taga lihtne ja mugav. Videorežiimis saab kasutada digitaalset suumi, mis piirab sensori keskel olevat ala 3x – 10x, säilitades siiski täiskõrglahutusega pildikvaliteedi. Samuti eraldi olev mikrofoni pesa saab kasutada välise heliallika kasutamiseks, nt mõnda videot tehes saab lisada rinnamikrofoni.

Canon 600D sisse ehitatud videokollaaži funktsioon salvestab kahe-, nelja- või kaheksasekundilisi klippe, mida on lihtne kaamera sees monteerida ning mille kestus vastab telesaadete keskmisele kaadripikkusele. Salvestatud klipid kogutakse albumisse ning liidetakse üheks videoks. Sellele saab lisada taustamuusikat omal valikul kaamerasse laetud palade hulgast ning tulemust otse kaamera LCD-ekraanilt või kodus mugavalt diivanil HD-telerist vaadata.

Auhinnad:

Canon 600D kaamera on võitnud 2011 aastal TIPA tiitli  “parim digitaalne peegelkaamera algajatele” TIPA (Technical Image Press Association)  on juhtivate foto- ja tehnikaajakirjanike ühendus, mis koosneb Euroopa, Austraalia, Lõuna-Aafrika, Hiina, Kanada ja USA ekspertidest. Prestiižset TIPA auhinda, mida jagatakse igal aastal, hindavad kõik tootjad.

EISA 2011-2012 “Euroopa kaamera 2011-2012” EISA žürii hindas Canon EOS 600D tugevust nii oma omaduste kui ka funktsionaalsuse poolest. Samuti kiideti selle suurepärast resolutsiooni ja madalat mürataset isegi kõrgete ISO-de juures. Märkimata ei jäänud ka Full HD video, suurem ja mugavam käepide, väline mikrofoni pesa, juhtmevaba välgukontroll, liikuv LCD-ekraan – omadused, mis teevad pildistamise lihtsamaks ning suurepärase pildikvaliteedi kättesaadavaks kõigile.Demovideo:

Demopildid:

Kaamera plussid ja miinused.

 • Kaamera soetamisel pead arvestama ka lisavarustuse maksumusega.
 • Aeglane Auto Fookus kasutades “Live Mode” ( kasutades pildi tegemiseks ekraani ).
 • Aeglane mälukaart võib võtta sinult kogu rõõmu.
 • Väga hea keeratav ekraan, hea vaatenurk
 • Mugavus, istub ilusasti käes.
 • HD video filmimise võimalus mis peaks rahuldama kõikide inimeste vajadused.
 • Suur ISO vahemik.
 • Välise mikrofoni lisamise võimalus.

Kokkuvõte:

Tegemist on hea pere ja just alustajale sobiliku kaameraga. Ta on pisike aga tegus ja kindlasti mõnus mälestuste koguja. Spordivõistlusele temaga just pildistama ei lähe ja ujumine ei ole samuti tema lemmik ala. Arvestades ,et tegemist on perekaameraga siis on tegemist suhteliselt hea valikuga. Juhul kui kiirusest jääb selle kaamera puhul puudu ja rahakotis veel suuremat auku ei ole võib ka Canon 60D poole kiigata.

 

Lisavarustus:

Välklambid Speedlite 320EX  ja 270EX II

Tegemist on Canoni peegelkaamerate 600D, 60D ja 1100D juurde sobivate mudelitega. Mõlemad töötavad juhtmevabalt Canoni peegelkaameratega, millel on sisseehitatud Speedlite saatja.

Speedlite 320 EX
269.00 €  (4 209.00 kr)

Tänu juhtmevabale orivälgu tehnoloogiale, kallutatavale ja pööratavale välgupeale ning videote tegemist lihtsustavale pidevale LED-valgusallikale pakub Canon Speedlite 320EX fotograafidele uusi loomingulisi võimalusi. Ehkki Speedlite 320EX on kerge ja mugavalt kaasaskantav, on selle juhtarv 32 (m, ISO 100) piisav ka suurte alade ja kaugel asuvate objektide valgustamiseks. Sisseehitatud pideva LED-valgusallikaga on Speedlite 320EX kasulik nii nõrgas valguses video salvestamiseks kui ka tavapäraseks pildistamiseks.

Speedlite 270 EX II
192.00 €  (3 004.00 kr)

Canon Speedlite 270EX II kaalub ilma patareideta kõigest 155 g ja tänu kompaktsele disainile leiab see hõlpsalt koha ka kõige väiksemates fotokottides. Olgugi et Speedlite 270EX II on pisike, on see piisavalt võimas. Juhtarv 27 (m, ISO100) võimaldab välguga pildistada ka pikalt distantsilt. E-TTL II särimõõtmine ühilduvate kaameratega annab sobiva välgusäri kõikides olukordades, isegi juhul, kui välku peegeldatakse seinalt või laest.

Patareisalv BG-E8
159.00 €  (2 488.00 kr)

BG-E8 on nii patareisalv kui ka vertikaalne käepide. Mahutab 6 AA tüüpi patareid või 2 akut.

Silicon Power mälukaart SDHC 8GB Class6 18,99 €


Enimlevinud mälukaardi tüüp. Sobib paljudesse Canoni, Nikoni, Pentaxi ja teiste tootjate fotoaparaatidesse.

Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro 1 049,00 €

Professionaalne tolmu- ja niiskuskindel optilise pildistabilisaatoriga makroobjektiiv Canoni filmi- ja digipeegelkaameratele.

• konstruktsioon: 15 elementi 12 grupis (1 UD klaas)
• teravustamine: sisene vaikne ring-USM mootor, pideva manuaalse teravustamise võimalus
• maksimaalne suurendus: 1:1
• filtrikeere: 67 mm (esilääts ei pöörle)
• lähim teravustamiskaugus: 30 cm
• diafragma labade arv: 9
• minimaalne ava: f/32
• stabilisaator: hybrid IS, kuni 4 astet kompensatsiooni
• mõõdud: 78 × 123 mm
• kaal: 625 g.

Canon EF 70-200mm F4,0 L USM objektiiv 739,00 €
 • vaatenurk (H, V, D): 29°-10°, 19°30′-7°, 34°-12°;
 • konstruktsioon: 16 elementi 13 grupis;
 • diafragma labade arv: 8;
 • minimaalne ava: F32;
 • minimaalne teravustamiskaugus: 1,2 m;
 • maksimaalne suurendus: 0,21x (200mm);
 • filtrikeere: 67 mm;
 • mõõdud: 76 x 172 mm;
 • kaal: 705 g;
 • Kaasas päikesevarjuk ET-74 ja vutlar.


              Canon EOS 600D tehnilised andmed

TüüpDigitaalne iseteravustamise ja automaatse säri mõõtmisega peegelkaamera (sisseehitatud välklambiga), millel on ka FULL HD 1080p videosalvestuse võimalus
Kujutisesensori tüüp22,3 mm × 14,9 mm CMOS sensor
Kujutisesensori pikslite arvEfektiivseid piksleid: umbes 18,0 miljonit
Pikslite koguarv: umbes 18,7 miljonit
Formaadisuhe3:2
VärvifilterRGB põhivärvide filter
KujutiseprotsessorDIGIC 4
MadalpääsfilterCMOS sensori ees, ei saa eemaldada
Isepuhastumise tehnoloogiaga
VärviruumidsRGB, Adobe RGB
Fookuskauguse parandustegur1,6 x 35 mm filmile vastav fookuskaugus
IseteravustamineTTL-CT-SIR CMOS-sensoriga
Režiimid: AI-teravustamine, üksikvõte, AI-servoteravustamine
Iseteravustamispunktid9 iseteravustamispunkti (f/5.6 risti tüüpi keskelt, f/2.8 juures lisatundlikkus)
Iseteravustamise tööpiirkondEV -0,5-18 (23 °C, ISO 100)
Iseteravustamise lisatuliVilkuv välklamp
Iseteravustamise lukkJah, nupu pooleldi all hoidmisel üksikvõtte režiimis
Iseteravustamispunkti valikAutomaatne, käsitsi
Iseteravustamispunkti näidikTähistatud pildinäidikus ja vedelkristallekraanil
Säri mõõtmineTäisavaga TTL-mõõtmine 63 tsooniga räni-fotoelemendiga
Särirežiimid1) Hindav särimõõtmine (seotud kõikide teravustamispunktidega)
2) Osaline särimõõtmine keskelt (u. 9% pildinäidiku keskelt)
3) Punkt särimõõtmine (u. 4% pildinäidiku keskelt)
4) Keskmestav särimõõtmine
Säri mõõtepiirkondEV 1-20 (23 °C, 50mm f/1,4 objektiiv, ISO 100)
Säri lukustusAutomaatne: hindaval säri mõõtmisel ühekordse teravustamise režiimis, kui teravustamine lõpeb
Käsitsi: kõigis töörežiimides säri lukustuse nupu abil (loovvõtete režiimides).
Säri kahvelAutomaatne säri kahvel (AEB): +/-2 ühikut, 1/2-ühiku või 1/3-ühiku täpsusega
Säri kompensatsioon+/- 5 ühikut, 1/2- või 1/3-ühikulise sammuga
(saab kombineerida automaatse säri kahvliga)
Säriajad1/4000 kuni 30 s. (1/2 või 1/3-ühikulise täpsusega), aegvõte
ISO-valgustundlikkusAutomaatne (ISO 100-6400), ISO 100 kuni 6400 (1 stopi kaupa), laiendatav väärtuseni 12800
Katiku tüüpFokaalkatik säriaja elektroonilise juhtimisega
PäästikPehme vajutusega elektromagnetiline
KaugpäästikÜhilduv:
Distantspäästik RS-60E3
Kaugpäästik RC-6
IseavajaJah, 10 sekundit
Valge tasakaalu valikuidAutomaatne, päevavalgus, vari, pilvine, hõõglamp, valge luminofoorlamp, välklamp, kasutajarežiim, värvitemperatuuri määrang
Valge tasakaalu kahvel+/-3 ühikut ühikulise sammuga
3 pilti päästikuvajutuse kohta.
Võimalik on muuta sinise/oranžkollase või magenta/rohelise suhet.
Pildiotsija95% vaatenurgaga SLR-tüüpi pentapeegel
Pildiotsija suurendus0,85x (pildiotsija keskelt)
Pildiotsija vaatekaugus19 mm
Okulaari reguleerimine-3,0 kuni +1,0 m-1 (diopter)
PeegelKiirelt tagastuv poolpeegel (läbimis-peegeldussuhe 40:60)
ViseerimisklaasFikseeritud
Teravussügavuse eelvaadeEelvaate nupuga
Okulaari katikKate rihma küljes
Vedelkristallekraan100% nähtav 3,0-tolline (umbes 1040 000 pikselit) pööratav 3:2 kuvasuhtega värviline vedelkristallekraan
Vedelkristalltabloo
Sisseehitatud välklampAutomaatselt ülesliikuv E-TTL II automaatsäriga välklamp
Välgu juhtarv13
Välgu laadimise aegUmbes 3 sekundit
Välgu hajumisnurkKatab 17 mm objektiivi vaatenurga (27 mm täiskaadri ekvivalendina)
Välgu säri nihutus+/- 2EV ühikut sammuga 1/2 või 1/3
Välgu sünkronisatsiooni aeg1/200 sekundit
DigitaalefektidMustvalge pildistamise režiim (valitav salvestusmenüüst), filtri- ja tooniefektide lisamise võimalus.
VõtterežiimidVõttenutikas automaatrežiim, programmrežiim, portreevõtte, maastikuvõtte, lähivõtte, spordivõtte, öise portreevõtte, välguta võtte režiimid, säriaja etteandega automaatsäri, ava etteandega automaatsäri, käsisäri režiim, Loov automaatrežiim, videorežiim
Sarivõtte režiim3,7 kaadrit sekundis (kuni 34 järjestikuse JPEG-foto salvestamisel, kuni 6 järjestikuse RAW foto salvestamisel)
Intervalliga pildistamine
Pildi mõõtmedJPEG (3:2): 5184 x 3456 pikslit, 3456 x 2304 pikslit, 2592 x 1728 pikslit, 1920 x 1280 pikslit, 720 x 480 pikslit
JPEG (4:3): 4608 x 3456 pikslit, 3072 x 2304 pikslit, 2304 x 1728 pikslit, 1696 x 1280 pikslit, 640 x 480 pikslit
JPEG (16:9): 5184 x 2912 pikslit, 3456 x 1944 pikslit, 2592 x 1456 pikslit, 1920 x 1080 pikslit, 720 x 400 pikslit
JPEG (1:1): 3456 x 3456 pikslit, 2304 x 2304 pikslit, 1728 x 1728 pikslit, 1280 x 1280 pikslit, 480 x 480 pikslit
RAW: 5184×3456 pikslit
Pildi pakkimisrežiimidPeen, tavaline, RAW (14-bitine, Canoni 2. põlvkonna RAW-vorming)
Pildi töötlusparameetrid6 eelseadistatud pildistiili pluss kolm kasutaja poolt määratud komplekti
Filmiklipi filmimine1080p Full HD kõrglahutusvideo (1920×1080 pikslit; 29,97/25/23,976 k/s), 720p kõrglahutusvideo (1280×720 pikslit; 59,94/50 k/s), VGA lahutusvõime (640×480 pikslit; 59,94 k/s)Maksimaalne pikkus 29 minutit 59 sekundit. Maksimaalne failimaht 4 GB.
Videovorming: MOV, H.264, lineaarne PCM heli.
FailivormingudJPEG (Exif 2.30), RAW ja JPEG samaaegne salvestamine, DPOF versioon 1.1 ühilduv
HistogrammJah
Ühilduvad välklambidCanon EX-seeria Speedlite välklambid
Ühilduvad objektiividCanon EF-S ja EF-objektiivid
Kasutajafunktsioonid11 kasutusmäärangu 34 olekut
Muud kaamerafunktsioonidÜlesärituse korral vilguvad ülesäritatud alad ekraanil, automaatne väljalülitus, Live View režiim, kontrastipõhine autofookus Live View režiimis, 1080P/720P/VGA lahutusega videosalvestus
OtseprintKaamera otseprindi funktsiooni toetavad Canoni fotoprinterid ja tindipritsprinterid ning PictBridge-ühilduvad printerid
Mälukaartide tugiSD-/SDHC-/SDXC-mälukaardid
LiidesedUSB 2.0 Hi-Speed liides
Videoväljund (PAL/NTSC), integreeritud USB-terminali
HDMI mini väljund (CEC ühilduv)
3,5 mm stereo mikrofonipesa
ToideLaetav Li-ion aku LP-E8 (komplektis kaasas, 1080mAh)
Mõõtmed (L x S x K)133,1 × 99,5 × 79,7 mm
Kaal570 g (koos mälukaardi ja akuga)
Töökeskkonna temperatuur0-40° C
Töökeskkonna niiskustase85% või madalam
Toetatavad operatsioonisüsteemidWindows XP k.a. SP3 / Vista k.a SP1 ja SP2 (v.a Starter Edition) / 7 (v.a Starter Edition)
OS X v10.4-10.6
Kaasasolev tarkvaraDigital Photo Professional, Zoom Browser EX, ImageBrowser, EOS Utility (ka Remote Capture), PhotoStitch, Picture Style Editor