-
Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
-
FW: Sony tõi turule 4K HDR-telerite MASTER-seeria, kuhu kuuluvad AF9 OLED ja ZF9 LCD on koduse pildikvaliteedi tippsaavutus - 8. august 2018
-
FW: Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Eesti võistlejad saavad Robotexil osaleda poole soodsamalt - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Robotex koolitab robootikaringide juhendajaid - 8. august 2018
-
FW: RIA hoiatab võrguseadmete vastu suunatud rünnete eest - 28. juuli 2018
-
FW: Agentuur A.W.Olsen & Partners lõi maailma parima kampaania riigisektori jaoks - 18. juuli 2018
-
FW: Pressiteade: Levikom toob turule uudsed suvilatele ja maakodudele mõeldud paketid - 18. juuli 2018
-
Nokia 3.1 jõuab Eestisse - 16. juuli 2018
-
FW: Sony avas fotograafiaveebi α Universe - 13. juuli 2018
Avatud Eesti Fond: idapartnerid näevad Eesti e-valitsemist eeskujuna
Euroopa Liidu idapoolsete riikide esindajad tõstsid rahvusvahelise tehnoloogianädala ICT Week ajal toimunud Avatud Eesti Fondi töötoas esile Eesti avalike e-teenuste aktiivset kasutatavust.
Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellami sõnul on idapartnerite ühiskondlik valmisolek muutusteks olemas ja mitmetes riikides on selleks ka juba olulisi samme tehtud. Samas ei ole võimukandjate huvi piisavalt suur ja nii võib kuluda veel ligi kümme aastat, kui e-riigi lahenduste ja kodanike otsustusprotsessidesse kaasamisega jõutakse Eesti tänase tasemeni.
„Praegust olukorda peegeldab ka värskelt ilmunud raport (Open Government Index), mille järgi on Eesti valitsus avatuselt 102st maailma riigist koosnevas edetabelis 14. kohal, idapartnerid aga pingerea teises pooles,“ ütles Hellam.
„Idapoolsete riikide arengusuunad on väga erinevad, näiteks Aserbaidžaani valitsus panustab märkimisväärseid summasid avalike e-teenuste arendamisse, kuid samaaegselt ei pea vajalikuks avatud dialoogi kodanikuühiskonnaga, pigem vastupidi – aktiivseid kodanikke ja ühingute liikmeid, kes läbipaistvust nõuavad, karistatakse,“ selgitas poliitikauuringute keskuse Praxis valitsemise ja kodanikuühiskonna ekspert Hille Hinsberg, kelle sõnul tuleks igas riigis alustada just neile esmavajalikest sammudest.
Hellam lisab värskele raportile tuginedes, et kuigi ligi 64 protsenti eestlastest on teadlikud oma õigustest valitsusasutustelt informatsiooni küsida, siis kasutab seda võimalust täna vähem kui 20 protsenti.
Valitsuse avatuse indeksi (Open Government Index) raport on koostatud ühenduse World Justice Project (WJP) poolt 2015. aasta märtsis ning selle aluseks on ligi 100 000 vastajat hõlmanud küsitlus ja erinevate riikide ekspertide intervjuud. Link uuringule: http://data.worldjusticeproject.org/opengov/
14. mail toimunud Avatud Eesti Fondi korraldatud töötoal osalesid Tadžikistani, Kasahstani, Kõrgõstani, Gruusia ja Armeenia ekperdid ja vabaühendused.