Äriinglid investeerisid Monese mobiilipanka 1,6 miljonit eurot

estbanEesti äriinglite ühenduse EstBAN kaheksa liiget koos veel kuuest riigist pärit investoritega investeerisid rahvusvahelise sündikaadina stardikapitali Eesti idufirmasse Monese, mis pakub mobiilipõhiseid pangandusteenuseid.

moneseMarek Kiisa, üks sündikaadis osalenud äriinglitest ütles: „Usun, et Monese on üks neist Eestist pärit idufirmadest, kes võiks suuta korrata GrabCADi ja TransferWise’i edu – tegemist on võimeka meeskonnaga, kes on ära tabanud olulise arengut takistava probleemi pangandusturul ning on pakkumas sellele kiiret ja mugavat lahendust.“

EstBANi tegevjuhi Heidi Kakko sõnul on Monese ehe näide äriinglite ühise kaasinvesteerimise võimekusest. “Piiriülese sündikaadi väärtus ei seisne mitte ainult kapitalis. Rahvusvaheline investorite meeskond tähendab ka seda, et idufirma meeskonnal ja ettevõttel tekib ligipääs rahvusvahelisele ärivõrgustikule. See aitab edaspidi hõlpsamini piiriüleselt areneda,” ütles Kakko. Lisaks Eesti äriinglitele on kaasatud ingelinvestorid Suurbritanniast, USAst, Austraaliast, Lätist, Saksamaalt ja Soomest.
11048729_1585839984990802_8035633661764160248_o
Monese võimaldab eraisikul avada pangakonto vaid mõne minutiga ning hallata oma pangatehinguid mobiilirakenduse kaudu pangakontorisse minemata ja varjatud lisatasudeta. Isiku tuvastamine toimub mobiiltelefoni kaudu reaalajas. Nagu tavapangas, saab klient teha pangaülekandeid ning lisaks kasutada deebetkaarti.

Esmalt on uudne digitaalne pank saadaval Suurbritannia turul. Sealne pangandusvaldkond on üks Euroopa konservatiivsemaid, eriti just teenuste välismaalastele kohandamise osas, ning pakub seepärast uusi väljakutseid ka startuppidele.
11179945_1583202305254570_1703651641895134218_n
Pärast teenuse avamist Suurbritannias paari kuu jooksul, on Monesel plaan kasvada ka teistele turgudele. Ettevõtte arendus- ja klienditeenindusüksused asuvad Eestis ning turunduse, disaini ja finantsjärelvalve üksused Suurbritannias. Moneses töötab hetkel 12 inimest – seitse Tallinnas ja viis Londonis.

Äriinglite kõrval on Monese investoriteks samas tehingus ka Spotify investor Shakil Khan, Euroopa juhtiv startup-ettevõtete kiirendusfond Seedcamp ning Eesti riiklik riskikapitalifondiinvestor SmartCap.

girl on a phone

9 thoughts on “Äriinglid investeerisid Monese mobiilipanka 1,6 miljonit eurot”

Kommenteerimine on suletud.