Äppmiljonäri finalistid võistlevad Garage48 äpikonkursil

993372_10201831786541102_1036686040_n

EMT ja Garage48 annavad Äppmiljonäri konkursi finalistidele taas võimaluse oma ideed ellu viia, kui septembris kutsutakse kokku 50 parimat Äppmiljonäri konkursi idee autorit, kellel on võimalus rahvusvahelisele publikule, mis koosneb arendajatest, disaineritest, programmeerijatest ja turundajatest oma ideed tutvustada ja sellest 48 tunniga reaalne töötav prototüüp valmis teha. Viiekümnest ideest pääsevad reaalselt arendusse umbes kümme, millest valmib kohapeal 48 tunniga arendatud prototüüp ning mille hulgast omakorda valitakse konkursi Garage48 EMT Appmillionaire Camp 2013 võitja.

„Mobiilirakenduste ehk äppide maailm on plahvatuslikult kasvav ning üha sagedamini võib kuulda edulugusid rakendustega rikkaks saamisest – olgu selleks siis soomlaste Angry Birds või Eesti ettevõtte loodud Drag Racing,“ kirjeldas EMT tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste. „Rakenduste puhul on aga enamasti takistuseks see, et sul võib olla vahva idee, kuid ei oska seda realiseerida. Sellepärast ongi erinevad konkursid, kus oma ideid realiseerida saab, väga tänuväärsed“, sõnas Tiit Tammiste.

EMT Äppmiljonäri konkursi projektijuhi Lauri Toomsalu sõnul on suur rõõm kohtuda taas parimate potentsiaalsete äppmiljonäridega ning neile koostöös Garage48-ga uus võimalus anda. „Äppmiljonäri konkursi võitis ainult üks, kuid ideede pangas on tõesti veel väga palju väga häid ideid ning võin julgelt väita, et kõigil neil on võrdsed võimalused oma ideed ellu viia,“ ütles Lauri Toomsalu.

Garage48 on nädalavahetuse kestev tehnoloogiliste startupide arendusnädalavahetus, mille eesmärgiks on 48-tunniga ideest arendada ning valmis saada töötava prototüübiga. Garage48 EMT Appmillionaire Camp 2013 üritus toimub 13.-15. septembril Ülemiste City ärilinnakus, aadressil Lõõtsa 6, Tallinn. Linnakut arendava AS Technopolis Ülemiste juhatuse esimees Gert Jostov avaldas lootust, et Garage48 üritus annab hoogu mitmele tulevasele eduloole. „Loome Ülemiste Citys võimalikult head kasvukeskkonda just innovaatilistele ettevõtetele. Uusi mobiilirakendusi arendavad ettevõtted sobivad meie linnaku poolesaja IT ettevõtte hulka nagu valatud“, lisas Gert Jostov.

Garage48 EMT Appmillionaire Camp 2013 nädalavahetuse põhiüritusele eelnevad ka eelüritused ja seminarid, mille käigus õpitakse ja jagatakse äpvaldkonna parimaid teadmisi ja kogemusi. Eelüritused on avatud kõigile huvilistele, lisainfot nende kohta saab veebilehelt http://garage48.org/emtspecial/agenda.

EMT kuulutas möödunud aasta suvel välja konkursi „Äppmiljonär“, kuhu oodati uusi originaalseid ideid uudsete mobiilirakenduste kohta. Konkursile laekus ligi 10 000 ideed. Konkursi võiduidee (Basaar) arendas EMT oma kuludega välja mobiilirakenduseks, mis on hetkel juba AppStores saadaval iOS platvormil töötavatele seadmetele, millele lähiajal on tulemas ka Android versioon. Kõik rakendusest teenitavad tulud ja rakenduse omandiõigus jäävad rakenduse idee esitajale.