ABB AS toetab tudengite elektrivormeliprojekti

Untitled2ABB AS toetab MTÜ-d Tudengi Vormel ning tehnikatudengite elektrivormeliprojekti. Sõlmitud lepingu alusel teevad ABB ja Tudengi Vormel koostööd eesmärgiga populariseerida Eestis tehnilist kõrgharidust ja insenerikutset. ABB toetab tudengivormeliprojekti nii rahaliselt kui seadmetega.

„ABB kui ettevõtte eesmärk on globaalsete energiaprobleemide lahendamine murranguliste tehnoloogiliste uuenduste abil,“ märkis ABB Balti riikide juht Bo Henriksson. „ABB pöörab pidevat tähelepanu taastuvenergiale ja energiatõhususele, aga ka jätkusuutliku transpordi arendamisele. Ka MTÜ Tudengi Vormel lähenemine vormeliprojektile lähtub sarnastest põhimõtetest.“

Henriksson lisas, et ka ABB Grupp on pidanud vajalikuks toetada projekte, mis ühtivad ettevõtte arusaamadega innovatsioonist ja tehnoloogiast ning taastuvaenergiast ja energiatõhususest. „Näiteks toetab ABB Grupp käimasolevat päikeseenergialennuki Solar Impulse ajaloolist ümbermaailmareisi,“ ütles Henriksson.

 

Untitled

 

MTÜ Tudengi Vormel (www.formulastudent.ee/et) koordineerib projekti, mille eesmärk on elektrivormeli ehitamine ning võistkonnaga Formula Student Team Tallinn osalemine rahvusvahelistel tudengivormelivõistlustel. Peamiselt Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengitest koosnev võistkond osaleb tänavu kolmel võistlusel: Hispaanias, Ungaris ja Tšehhi Vabariigis. Kolme aasta eest sisepõlemismootoriga vormelitelt elektrivormelite arendamisele üle läinud meeskond saavutas eelmisel hooajal elektrivormelite üldarvestuses neljanda koha ning üldvõidu mainekal Formula SAE Italy etapil Itaalias.

„Formula Student Team Tallinna liikmetele on vormeli projekteerimine ja arendustöö oluliseks lisandväärtuseks ülikoolis omandatavale kõrgharidusele,“ ütles võistkonna kapten Sander Tomson. „Meil on hea meel, et ABB näeb potentsiaali Eesti tudengites ja annab suure panuse noorte inseneride hariduskvaliteedi tõstmiseks.“

Formula Student on peamiselt tehnikateaduste tudengitele suunatud tootearendusvõistlus, mis kujutab endast väikese üheistmelise vormelauto projekteerimist, ehitamist ja hiljem auto tutvustamist, sellega erinevate katsete läbimist ning võidusõitmist ringrajal. Võistlusel hinnatakse auto konstruktsiooni ja tehnilisi lahendusi, maksumust, kiirusomadusi ja kurvisuutlikkust. Võistluse idee on pärit Ameerika Ühendriikidest, kus ülikoolide meeskonnad Formula SAE egiidi all üksteisest juba pea kolm aastakümmet mõõtu on võtnud. Viimase viieteistkümne aasta jooksul on Formula Student/SAE kogunud aina enam populaarsust ning levinud üle kogu maailma. Euroopas võisteldakse alates 1998. aastast.

 

2 thoughts on “ABB AS toetab tudengite elektrivormeliprojekti”

Kommenteerimine on suletud.