Aasta pärast lõppeb Windows XP ametlik tugi

RainLaane8.aprillil 2014.aastal lõpetab Microsoft tänaseks 12 aastat vana operatsioonisüsteemi Windows XP kasutajatoe pakkumise. See tähendab, et sellest hetkest ei saa XP-kasutajad enam turvauuendusi ega Microsofti tehnilist tuge.

Kasutajatoe pakkumise lõpetamine tuleneb toote loomuliku elutsükli lõppemisest. „Tänapäeva tehnoloogia areneb nii kiiresti, et 12 aastat vana operatsioonisüsteem ei ühildu enam kõikide uute seadmete ja kasutajate vajadustega. Inimesed kasutavad üha rohkem erinevaid nutiseadmeid, rakendavad paindlikku tööstiili ja vajavad pidevat ligipääsu oma andmetele hoolimata ajast, kohast või seadmest,“ selgitas Microsoft Baltikumi regiooni juht Rain Laane.

Laane sõnul peab Windows XP puhul juba arvesse võtma ka turvariske, kuna tänapäeva ettevõtete vajadused hallata oma andmeid ja kaitsta end erinevate küberrünnakute eest on märkmisväärselt kasvanud võrreldes 12 aasta taguse perioodiga. „Kõigil XP-kasutajatel on nüüd aeg operatsioonisüsteemi uuendada ja seeläbi oma IT-infrastruktuuri moderniseerida. Ettevõtted, kes kasutavad jätkuvalt Windows XP-d jäävad ilma uuenenud versioonide eelistest alates IT-süsteemide turvalisuse kasvust lõpetades IT-halduskulude optimeerimise ja töötajate produktiivsuse tõstmisega. Kodukasutajatele on turvalisuse aspekt tegelikult sama oluline. Tehnoloogia kiire areng toob paratamatult kaasa ka selle, et uuemad lisaseadmed (nt printerid, skannerid) ja igapäevaselt kasutatavad tarkvarad ei ole ühel hetkel enam nende tootjate poolt XP-l toetatud“ lisas Laane.

Eelmisel aastal tõi Microsoft turule oma kõige kaasaegsema operatsioonisüsteemi Windows 8, mille arendamisel on lähtutud nutiseadmete kiirest kasvust, puutetundlike ekraanide laialdasest kasutamisest ja kõikvõimalike erinevate seadmete ühildumise vajalikkusest.

Lisainfot ja juhendi operatsioonisüsteemi uuendamiseks leiab veebilehelt: http://windows.microsoft.com/et-ee/windows-8/how-to-download#1TC=t1