Lenovo Yoga Tablet 2 ja Windows 10

Kas Windows 10 on messias mis päästab Microsofti?

lenovo-yoga-tablet-2-write-with-fork-660x330

See müstiline seade mille ma testida sain, ei ole miskit muud kui ülimalt seksika välimusega Lenovo Yoga Tablet 2 koos Windows 10’ga, 349$ müügihinnaga. Sellel on kõhu all neljatuumaline Aatomi protsessor, 2GB RAM’i ning 32GB EMMC kõvakettas millest peaaegu 7GB vaba ruumi sinu asjade jaoks on. Kõhualust võimu on pea kaks korda rohkem kui HP Stream 8 seadmel mille peal Windows 8.1 jookseb kui siid.

LAHTIÜTLEMINE: Kampaania eesmärk on testida Windows 10 opsüsteemi ajavahemikul 14. – 24. september. Selle käigus tuleb jagada omi kogemusi isiklikus sotsiaalmeedia kanalis (Facebook, Twitter, Instagram) tähistusega #Windows10. Kõik kampaanias osalevad tegelased (kokku 9) võistlevad auhinnafondi üle milleks on Surface 3 tahvel (seade on koos klaviatruuri ja pliiatsiga ja on I koha auhind), Lenovo Yoga Tablet 2 (II koha auhind) ja Acer Iconia Tab 8 (III koha auhind). Paremusjärjestus selgitatakse välja põhimõttel 33% lõppskoorist postituse sisukus, 33% lõppskoorist postituste arv ja 33% lõppskoorist postitusele tulnud meeldimised/jagamised/kommentaarid.

 

Seade laeb ennast samamoodi nagu mobiiltelefon – läbi microUSB ning peale 3.5mm pistiku seal rohkem sisendeid polegi. Külgede pealt leiab heli nupud ja Windowsi nupu. Sisselülitamise nupp on küljepeal ümmargune ring millel LED ringike ümber mis helendab laadimise ajal. Sellele seadmele lubatakse 15 tundi akut seega laadijat teoorias kaasas kandma ei pea. Lisaks on tal miskisugune jalamoodi asjandus millega saab ta püsti panna, mõnusa nurga alla kaldu või lausa riputada kusagile.

Vaatame nüüd peale, milline on kasutajakogemus selle seadmega. Sa võtad seadme kätte ning see on mugav. Ta suurus ei lase tal mahtuda igasse taskusse kuid suurtematesse miks mitte. Ehituskvaliteet tundub olevat tasemel – kusagil midagi ei nagise. Käes on teda ka mugav hoida ning ruumi võtab mõnusalt vähe, nii et koolis saab kitsa laua peal teda lisaks kaustikule lahti hoida.

Suures-kambris stereokõlarid Wolfson® Master HiFi ™ audio töötlemisega koos Dolby® surround-heliga

See kõlab nagu kavalalt kirjutatud marketingu tekst mida see ka tegelikuses on. Heli on tegelikuses vaiksem kui odava otsa telefonidel (natuke vaiksem kui Lumia 520) ning peksab üle nii TED videosid vaadates kui muusikat kuulates.

Kaamera ja filmimine

Kaamera on omaette naljanumber, ma ei suutnud uskuda seda mida ma nägin. Video filmimine sellega välja ei tule, tihtipeale ei tule ka piltide tegemine. Kui sul on kiirelt pilti vaja teha võid selle funktsionaalsuse üldse ära unustada, et see eksisteerib. Käisin täna põllumeeste protseti tunnistamas ja sealt on ka tehtud näidis pildid ja videod selle seadmega mille leiad altpoolt.

Sellekohta miks videosalvestamine välja ei tule ja vahel pildid täiesti valede värvidega tulevad jäi mulle müstikaks.

 

https://youtu.be/NazOK5CzuU4

https://youtu.be/H9tIx1wJS_s

https://youtu.be/UpmJJsX3gQk

Videote vaatamine

m62ih

Kuna tahvel on üldjoontes tarbimise seade otsustasin järgmiseks vaadata kuidas on sellega videosid vaadata. YouTube videosid suutis ta üldjoontes maha mängida kuid tunda oli, et antud sait paneb masina tõsisemalt proovile. TED lehel oli videote maha mängimine pigem rulett kui kindlapeale minek. Mõni video mängis ilusti maha, mõne video puhul oli hakkimine alguses ja mõne video puhul hakkis pilt samal ajal kui heli perfektselt taustal jooksis. Maagilisest 15 tunnisest akust sai vaid 5 tunnine aku videosid vaadates.

Multitasking ja muud mõtted

colored-pencil-stylus-alternative-lenovo-yoga-tablet-2

Näpunäidete seast mida testida oli välja toodud multitaskingu funktsionaalsus ning mitme töölaua kasutamise võimalus kuid selle kasutamine on pigem vist vaid teoreetiline kuna juba rohkem kui ühe rakenduse jooksutamine on masina jaoks piin ning lõppeb juba suuremat sorti lagfestivaliga. Ma hakkasin sellepeale mõtlema kus ma viimati sellist lagfestivali nägin ning ei suutnud meelde tuletada. Otsin hiljuti oma Vanaemale HP Stream 8 tahvli koos Windows 8.1’ga millel oli võimu rohkem kui küll kõige tegemiseks ilma uimerdamiseta. Ka siis kui ma iPad 2 uuendasin viimasele iOS versioonile ei olnud uimerdamine sedavõrd tuntav ja valulik.

Miks minu kogemus teistsugune on?

Kui ma loen selle seadme kohta ülevaateid mis on kirjutatud Windows 8.1 operatsioonisüsteemiga siis suudab see seade isegi Photoshoppi jooksutada ning isegi HeartStone mängu saab mängida 12-20fps’iga. Kuid minu käes on see seade Windows 10’ga.

Iga ülevaade mida sa loed internetist kinnitab justkui ühest suust, et kõik asjad toimivad paremini Windows 10’s ning on kiirem ja akusäästlikum. Minu kasutajakogemus seda aga ei toeta. Ka HP Spectre X360 mis lippas kui siid Windows 8 all uimerdab Windows 10’ga. 

Kui minu kasutajakogemus piirduks selle seadmega viiksin ma selle tagasi poodi, küsiksin raha tagasi ja väldiksin edaspidi Windows 10’t. Õnneks on mul muid Windows 10 seadmeid – lauaarvuti ja Surface Pro mille peal kasutajakogemus juukseid välja kitkuma ei pane. Seega järgmised postitused keskenduvad rohkem Windows 10 peale ja vähem kriitikat mitte kannatavale Lenovo tahvlile.