Eestit esindanud start-up’id olid edukad Poolas toimunud säästva tehnoloogia konkursil Climate-KIC Venture Competition

Poolas toimunud Climate-KIC võistlusel olid edukad kaks Eestit esindanud start-up’i. Reverse Resources, mis võimaldab kasutusele võtta Aasia riidetööstuse ülejääke, sai rahalise toetuse 20 000€ väärtuses oma plaanide ellu viimiseks. Sympower, mis  ühendab majapidamise elektrilised seadmed virtuaalelektrijaama, valiti Eesti esindajaks Suurbritannias toimuvale Climate-KIC konkursi lõppvoorule.

Climate-KIC võistlusel esindasid Eestit 6 start-up’i, kes kõik osalevad ka Eesti Arengufondi poolt korraldatavas Climate-KIC koolitusprogrammis. Climate-KIC koolitusprogrammi projektijuhi Caroline Rute sõnul tehakse nelja kuu jooksul start-up’idega palju praktilist tööd, mis aitab start-up’idel edu saavutada.

Rute sõnul on Eesti säästva tehnoloogia valdkonnal väga suur potentsiaal. “Oleme säästva tehnoloogia võtnud Arengufondis üheks prioriteetvaldkonnaks ja Eesti start-up’id on end maailmakaardile kandnud,” lisas Rute. Sympower ja Reverese Resources esindasid Eestit edukalt ka paar nädalat tagasi Euroopa suurimal säästva tehnoloogia võistlusel  Climate Launchpad. Reverese Resources jõudis seal 15 parema hulka.

Climate-KIC koolitusprogramm on osa rahvusvahelisest Climate-KIC võrgustikust, mida rahastatakse Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi vahenditest. Climate-KIC on Euroopa suurim avaliku ja erasektori innovatsiooni koostööprojekt, mis keskendub kliimamuutustele. Eesti Arengufondi koostööpartneriteks programmi läbiviimisel on Startup Wise Guys, Tehnopol ja Garage48 HUB.