Google Picasa albumid suunatakse nüüdsest Google+

picasa-logo

Google Picasa fotode jagamise teenus on olnud suurepärane platvorm fotode ja nende jagamiseks kuid tundub, et Google otsustanud selle lõpetada, kuna Picasa albumite URL-e suunatakse praegu Google+ URL-idele. See ei ole väga üllatav, kuna Google tutvustas mõningaid suuri fotofunktsioone oma sotsiaalses võrgustikus, aga seda on kurb vaadata kuidas Picasa on aeglaselt oma varasemat hiilgust kaotamas.

feat-photos

Täpsemalt, “picasaweb.google.com” URL ei vii enam kasutajaid Picasa Veebi Albumitesse vaid suunab kasutajad Google+ Fotod lehele. Selgub, et selleks, et tegelikult navigeerida Picasasse, peate sisestama “picasaweb.google.com/lh/myphotos?noredirect=1”, kus ’noredirect’ käsk hoiab linki minemast Google+-i.

Jällegi, see ei ole üllatav ja me kõik peaksime valmistuma võimalikuks Picasa Veebi Albumi hääbumisele. Google on juba asendatud Picasa Google+ Fotod navigeerimisribal, kuid samas pole Picasa niikuinii hiljuti näinud suuremat kasutajate baasi, kuna enamik kasutajaid kasutab ära Yahoo Flickr platvormi, kui üldse.

Mis puudutab Picasat ja Google+ Fotosid, siis ei ole ilmselt tegu ainukese üleminekuga, mida me Google’lt lähiajal näeme. Võib panustada sellele, et ettevõte kavatseb vaikselt tappa oma Picasa Veebi Albumid, samas kehtestades tulevikus rohkem funktsioone Google+ Fotodele ja samuti tehes teenuseid tuntuks neile, kes tahavad fotosid üles laadida ja jagada.

Allikas: www.slashgear.com

Profile photo of Martin Metsalu

Martin Metsalu

Ma arvan, et ma kutsuksin ennast kõige esimesena veebiarendajaks, seejärel veebikujundajaks ja viimasena kuid mitte kõige viimasena graafiliseks kujundajaks. Aga eelkõige meeldib mulle mõelda endast, kui veebi entusiastist. Mida mulle meeldib teha, on alati võtta vastu uusi väljakutseid ja leida lahendusi, mis on parasjagu parimad minule või minu kliendile.

You may also like...