Autoriõiguste maksimalism ei puhka kunagi: TPP kõnelused jätkuvad Singapuris

tpp
Vaatamata kasvavatele protestidele ja muredele seoses järgmise suure USA kaubanduslepingu üle (Euroopas), on arutelud Trans Pacific partnerluse (TPP) üle jätkuvalt edasi liikumas, kusjuures viimane voor toimub sel nädalal Singapuris. Ja … järjekordselt toimub see lugu peaaegu täieliku saladuskatte all ja käsikäes totaalse läbipaistvuse puudumisega. Olulist muret teevad muidugi lepingu osad, mis hõlmavad patente ja autoriõigusi, mida avalikus ei näe. Kaks aastat tagasi toimus leke, kuid midagi peale seda pole kuulda olnud.

USTR (Ameerika Ühendriikide Kaubanduseesindajate Kantselei) ja teised ütlevad, et nad tahavad lepingu lõpetada sel sügisel ja tegu oleks nagu paroodiaga kuna nad ei ole järjekordselt valmis jagama teavet avalikult. Läbirääkimised seoses lepinguga toimuvad täielikus saladuses – eriti kui “sisendtegur” edasises IP peatükis on ajendatud tööstuse sidusrühma poolt mitte avalikkuse – see ilmselgelt tähendab seda, et leping saab peaaegu kindlasti olema katastroof, mis on kahjulik avalikkusele.

Mis on kõige hämmastavam on see, et USTR ei tundu aru saama, et mängureeglid on muutunud, sest viimane kord, kui nad seda tegid. SOPA tagasilükkamine, millele järgnes ulatuslik tagasilükkamine ACTA suhtes (isegi kui USTR ilmselgelt seda salgab) näitab, et avalikkus ei ole üldse nõus tagatubade tehingutega, mis põhimõtteliselt laiendab halva patendi ja autoriõiguste poliitikat üle kogu maailma ning ( halvemal juhul) lukustab meie eest asju, mis avalikkuse ees ei ole õigustatud.

USTR jätkuv järjekindlus saladuskatte hoidmises koos mõne teabelekkega näitab, kui äärmusliku seisukoha nad võtavad seoses patentide ja autoriõigustega, mis seetõttu viitab organisatsiooni täielikule tajumatusele ja kes hävitab omaenda usaldusväärsust. Iga mõistlik organisatsioon tunneks, et vana tagatubades läbirääkimiste meetod luua selliseid pakkumisi ei ole enam vastuvõetav. See, et USTR keeldub seda tunnistamast ainult suurendab teadlikkust, milliseks organisatsiooni tajumatus ja selle juhtimine jääb.

 

Allikas: www.techdirt.com