Virtuaalse proovikabiini teenust pakkuv Fits.me sai 5,5 miljoni eurose rahasüsti

banner1-L

Fits.me teatas täna uue investeerimisringi sulgemisest, kogusummas 5,5 miljonit eurot. Investorite hulka kuuluvad kodumaine SmartCap ning välismaised Conor Venture Partners, The Entrepreneurs Fund ning Fostergate Holdings Ltd.

Varasemalt, mais 2009 ning augustis 2010, kogus ettevõte investeeringuid kogusummas 2,5 miljonit eurot.

Fits.me virtuaalset proovikabiini arendatakse ning turustatakse tarkvara kui teenus (SaaS) mudeli baasil. Teenus on mõeldud online-rõivakauplustele, et vähendada riiete tagastamiste arvu, läbi mille kasvatatakse veebipoe netokasumit.

Fits.me juhi Heikki Haldre sõnul suunatakse uued investeeringud lisaks tavapärasele tootearendusele eelkõige jõulisema müügi- ning turundusstrateegia elluviimiseks. Plaan hõlmab laienemist Saksamaale, Prantsusmaale ning teistesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse. Samuti USA turu vallutamist.

“Kuigi üha enam müüki on kolinud internetti, on siiski sektoreid, millede tõeline online-õitseng on alles ees. Rõivamüük on eelmainitud sektorite esirinnas, kuna riiete ostmine on võrdlemisi subjektiivne protsess. Eriti kui tegemist on inimese eelistusega riide “selga istumise” osas. Fits.me on välja töötanud lahenduse mis töötab, näitab suurepäraseid tulemusi, on rõivamüüjatele lihtne integreerida ning mille kasutamiseks on lepingu sõlminud paljud maailmakuulsad brändid. Investori jaoks on need märgid tohutust kasvupotensiaalist,“ kommenteeris Manu Mäkela investeerimisfondist Conor Venture Partners.

VFR1
Hiljuti allkirjastas Fits.me lepingud selliste mainekate rõivatootjatega nagu Adidas, Hugo Boss, L.K.Bennett, Nicole Farhi, Superdry, Mexx jt.

Selle aasta veebruaris tõi ettevõte turule ka uue toote nimega „Fit Advisor“, mis on proovikabiini lihtsustatud versioon. Foto-reaalse pildi kuvamise asemel soovitab süsteem kasutaja sisestatud mõõtudest tulenevalt talle sobivat riidesuurust. Uus toode töötati välja esialgse virtuaalse proovikabiini baasil.

“Mul on siiralt hea meel, et koostöös meie ülikooli tehnoloogiainstituudiga valminud tehnoloogia on nii suure tuule tiibadesse saanud,” sõnas Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura. Ta lisas: “Koostöö Fits.me-ga on suurepärane näide, et Tartu Ülikool tegeleb praktiliste lahenduste loomisega ettevõtete huvides, ning nendest lahendustest on huvitatud globaalsed ettevõtted, keda meist igaüks tunneb. Ja selliseid kordaminekuid tekib kogu Eestis järjest enam.”