Uus Windows Live lainetus on kohal

Kaua oodatud kaunike, kuid nüüd on esimene Beta kohal Windows Live Essentials pakist mis sisaldab endas suuri uuendusi nii Messengeri, Writeri, Photo Gallery, Mail, Moviemaker kui ka teistele toodetele. Veidi aega tagasi sai ka kogu Live veeb endale uuenduse sealhulgas ka täiesti uue Hotmaili. Kätte saab selle siit.

 • Windows Live Messenger omab nüüd kahte vaadet – üks fokusseeritud sotisaalsetele võrgustikele ja teine traditsioonilisele Messengerile. Sa võid kerge klõpsuga ühendada oma Facebooki konto ning suhelda Facebook sõpradega üle Messengeri. Lisaks on kauaoodatud võimalus näidata erinevatele gruppidele erinevat olekut. Nii võid öelda inimestele töö grupis, et sa oled Offline ning peale tööd sind enam ei tüüdata. Muidugi on ka palju muud huvitavat, seega avastamisrõõmu jagub.
 • Windows Live Photo Gallery on saanud mõned väga lahedad uuendused. Nt. PhotoFuse (kasutab muide GroupShot tehnoloogiat) lubab sul eemaldada ebasoovituid elemente pildilt (nt. kõndivad jalakäijad) kasutades selleks andmeid mitme pildi peal. Face Recognition töötab samamoodi nagu iPhoto rakenduses, seega klõpsa näole ja näed kõiki pilte sellest inimesest.
 • Windows Live Moviemaker on sotsiaalse meediaga ühte heitnud ning uued efektid ja üleminekud teevad video kokkupanemise palju lihtsamaks.
 • Windows Live Writer omab nüüd automaatset teksti taastamist ja Live Clipboardi (mis muide, esimest korda, demoti 2006 aastal Ray Ozzie poolt).
 • Windows Live Mail märkimisväärne uuendus on fotode lisamise kirjale palju lihtsamaks – fotod hoitakse Skydrives ning kuvatakse kirja sees ilusalt ja professionaalselt.
 • Lisaks veel väiksemad uuendused nagu Windows Live Toolbar on välja vahetatud Bing Toolbar vastu, lisaks Windows Live Sync asendab nüüd Windows Sync ja Mesh tooteid.

Hotmail on juba paar päeva uuendatud ning on intregeeritud Skydrive tootega seega kui sa saad kirja koos dokumendiga, saad sa seda kohe veebilehitsejast muuta. Veebi Messenger on piisavalt mugavaks tehtud, et kasutada seda eBuddy või Meego asemel.

Hotmaili turvalisuse muutuste kohta on kokkuvõte allpool.

5 thoughts on “Uus Windows Live lainetus on kohal”

 1. Ahahh.. nüüd siis kui ma olen oma era ja töö msn kontaktid erinevatele kontodele jaganud tulevad nad välja võimalusega panna erinevaid staatuseid…. Ühesõnaga olen oma praeguse a-patchitud Live messengeriga rahul ja ükski uus feature ei eruta kohe üldse mitte.

 2. Üldsegi mitte selle teemaga seotud, aga lihtsalt üks asi, mis mind juba pikemat aega Battleit.eu puhul häirinud on.

  Miks sa kõik väljuvad lingid ära peidad (nt https://www.battleit.eu/?2Dg5wRLy) ning peale klikkimist nad kuskile iframe’i topid? Ma olen harjunud enne klikkimist brauseri alumiselt ribalt vaatama, kuhu link viitab ja nüüd ma seda enam teha ei saa (tooltip ei ole lahendus).

  1. BattleIT riba väljuvatel linkidel võimaldab teha paljusid asju
   * Jagada kiirelt viidet sõpradega Twitteris, Facebookis ja LinkedIn lehel
   * Klõpsuga naasta BattleIT ajaveebi ja jätkata lugemist
   * Pikkasid viiteid lühikeseks teha, nii et neid kergem jagada kusagil oleks

Kommenteerimine on suletud.