Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
Ülikoolis saab õppida õpimänge looma
Tallinna Ülikoolis avatakse sel aastal esimest korda vastuvõtt digitaalsete õpimängude erialale. Tegemist on ülikooli esimese interdistsiplinaarse õppekavaga, kuhu panustavad erinevad instituudid. „Tallinna Ülikool on suurim õpetajate koolitaja, aga siin on ka infotehnoloogid, psühholoogid ja need, kes suudavad karaktereid luua ja lugusid jutustada,“ ütles Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli direktor Katrin Saks.
Õppekava on ülesehituselt ja sisult Eestis ning lähiriikides täiesti unikaalne. Selle lõpetaja on võimeline töötama meeskondades, kes hakkavad tööle digitaalsete mängude ja muu õpivara loojatena, aga ka ettevõtjatena ning üldhariduskoolides õppeprotsessi toetajatena.
Inglisekeelsele tasulisele õppekavale oodatakse huvilisi peamiselt kahest valdkonnast: vähemalt bakalaureuse taseme omandanud pedagooge, kellel koolis õpetamise kogemus ning kellel soov luua uusi huvitavaid õpimänge, ja infotehnoloogia huvilisi. Õpetajate puhul püüeldakse lahenduse poole, et vähemalt osaliselt saaksid nad tööd koolis jätkata. Kümnele parimale õppijale on ette nähtud täisstipendium.
Õppekava valmis Balti Filmi- ja Meediakooli, Informaatika Instituudi, Kasvatusteaduste Instituudi ja Psühholoogia Instituudi koostöös. Mängude tegemist on aga ülikoolis juba mõnda aega õpetatud, ka mõned prototüübid on valmis.
Aprilli alguses oli TLÜ-s mängude teemaline rahvusvaheline konverents, aprilli lõpus aga Euronicsi ja PlayStation Eesti koostöös oksjon, mille tulu läks Balti Filmi- ja Meediakooli õpimängude eriala arendamiseks.