LG CINEMA 3D kuvari ülevaade

BattleIT laboris on palju asju kuid alustaks vast tagurpidises järjekorras nende ülevaadete avaldamisega. Laborist on läbi käinud ka LG CINEMA 3D teler LW650S kuidas sellest veidi hiljem. Kuigi monitor ei hiilga mitte millegi erilisega ei ole temas otseselt ka mitte midagi halba. Enam odavamalt sa endale 3D elamust ei saa. Kaasa tuleb 3D prillid ja klaasid ka tavalistele prillidele ettepanemiseks. Mõistlik, lõpuks ometi on võimalik 3D’d nautida ilma kahte paari prille kandmata.

Võrreldes paar aastat vana LG M227WD-PZ monitoriga on ei ole paneel paremaks läinud – must värv on ehk veidi tumedam ja “backlight bleeding” on ära kadunud kuid kindlasti pole see parim ekraan mis turul on (kui sind huvitab vaid hea paneel ning sisendid sinule erilist pinget ei paku, siis hetkel parima hinna/kvaliteediga monitor on Samsung P2370HD). Mängudes kus kiirus on oluline esineb 3D vaates veidi “ghostingut” ning 3D vaates pole kõik kohad alati nii teravad kui võiksid olla. Rääkides 3D’st siis ekraanil olevate nuppude kombinatsiooniga ei ole väga mugav vahetada erinevate 3D reziimide vahel (mitte, et neid sellel väga palju oleks). Vähemalt on meil passiivne 3D tehnoloogia mis säästab silmasid (minu silmad on nõrgemad kui teistel ja aktiivprillidega hakkavad nad vett jooksma). Võrreldes nVidia 3D lahendusega (mis kahjuks on aktiivprillidega) mis seni on PC maailmas domineerinud tuleb kindlasti selle monitori ostmine odavam.

Kui juba sisenditest juttu tuli siis räägime ka sellest – esindatud on vaid D-Sub, DVI-D ja HDMI. Täpselt nii – Display Port pole siia peole oodatud ning vaid üks HDMI liides. Minule valmistab see veidi probleeme, kuna olen harjunud oluliselt rohkemate portide valikutega – nii ei saa selle telekaga ühendada näiteks PSP’d mis vajak komponent sisendit, vanemat Elioni Digiboxi mis vajab Scarti või mõnda vanemat mängukonsooli mis vajaks komposiit kaabli ühendust. Üsna kiiresti leidsin ennast pidevalt HDMI kaablit vahetamas – arvuti ja konsooli vahel. Vähemalt kaks HDMI pesa võiks ju olemas olla tänapäeval.

Kuid kõige selle juures olen ma unustanud tegelikult rääkida sellest kui pööraselt hea hind sellel on. Sa saad 3D ekraaniga monitori vaid 250€ eest. Tegelikult võib seda hinda vaadates rahulikult mu eelneva virina maha kustutada. Alternatiivne lahendus läheb vähemalt 100€ kallimaks. Tegelikult ei ole monitoril ju midagi viga – pilti näitab, mängida saab nii 2D kui ka 3D’s, toiteplokk on monitori sees, seinakülge saab kinnitada ning paneel aktiveerub unereziimist praktiliselt hetkega. Kaasa tuleb ju ka lõpuks ometi 3D lahendus mis ka prillidega kodanikele tüli ei valmista ning lisaks oskab ta ise arvestust pidada oma voolutarbimise osas.

Osta või mitte osta? Kui eelarve on kitsas kuid 3D maailmasse sukelduda on soov olemas pole olemas paremat valikut antud hinnaklassis.

PS: Monitor tuleks ööseks kindlasti välja lülitada kui pole soovi veeta öö sinise disko saatel mida monitori tugev sinine LED sisselülitus nupu ümbe tekitab.

[spoiler title=”LG tõi Eestis turule uusima 3D-tehnoloogiaga kuvarid”]Tallinn, 11. juuli 2011 – Nüüd on LG uued, CINEMA 3D tehnoloogiaga varustatud kuvarid LG D2342P and LG D2542P müügil ka Eestis. Tegemist on uute arvutikuvaritega, mis tänu värskele FPR-tehnoloogiale on heledama ekraaniga ning selgema, värelusvaba 3D-pildiga.

LG kuvarite osakonna asepresidendi Si-hwan Parki sõnul on kasutajate senine skeptilisus 3D-kuvarite aadressil olnud põhjendatud. Need on olnud kallid, mitte eriti hea pildiga ning ebamugavad. CINEMA 3D kuvaritel on kõik need probleemid lahendatud eesmärgiga pakkuda kasutajatele kvaliteetsemat pilti ja mugavamat kasutamist. Lisaks ei tekita uued monitorid silmadele stressi, võimaldades ka pikaajalisemat kasutamist. Samuti on kergemad ja mugavamad ka 3D-prillid. Neil ei ole ühtegi elektroonilist elementi ning need ei vaja laadimist.

LG CINEMA 3D kuvarid hiilgavad ka ühilduvusega. Nad toetavad kõiki graafikakaarte ja enimkasutatavaid operatsioonisüsteeme. Lisaks on neil HDMI 1.4 tugi, mis teeb ühendamise teiste 3D-seadmetega eriti lihtsaks. Samuti on kuvaritel 2D-st 3D-ks muutmise funktsioon, et muuta igapäevane arvutikasutamine veelgi huvitavamaks.

Kuvaritel on nüüdsest Euroopa juhtivate testimisagentuuride TÜV ja Intertek sertifikaadid, mille kohaselt on seadmetel värelusvaba pilt. Varemalt on tavalise 3D-pildi vaatamine tekitanud inimeste silmadele stressi, väsimust ning isegi iiveldust.

LG CINEMA 3D kuvarite spetsifikatsioonid:

D2342P

D2542P

Ekraani suurus (tollides)

23

25

Eredus

250 nitti (2D)

100 nitti (3D)

250 nitti (2D)

100 nitti (3D)

Kontrastsus

5 000 000:1

5 000 000:1

Reageerimisaeg

5ms

5ms

Eraldusvõime

1920×1080

1920×1080

Kasutajaliides

D-sub, DVI-D HDMI (3D-tugi)

D-sub, DVI-D HDMI (3D-tugi)

Eriomadused

3D-mängija

(S/W)

2D-st 3D-ks muutmine

3D-mängija

(S/W)

2D-st 3D-ks muutmine

[/spoiler]