Ülemiste ärilinnak sai 5 miljonit eurot laenu

Technopolis Ülemiste sai viie miljoni euro suuruse laenu Targa Äri Linna edasiseks arendamiseks.

Hoogsat ehitustegevust alustatakse tõenäoliselt juba käesoleval kuul ning 10-korruseline tänapäevane büroohoone kerkib Lõõtsa ja Suur-Sõjamäe tee ning Lõõtsa ja Valukoja tänava nurgale ning selles on kokku üle 6000 m² renditavat põrandapinda.

Technopolis Ülemiste AS juhatuse esimehe
Gert Jostovi sõnul on see maja alles esimene etapp Lõõtsa 8 ette planeeritud kolmiktornist. “Bürookinnisvara turg on kriisist taastumas ning näeme, et nõudlus uute tänapäevaste büroopindade vastu on olemas,” ütles Jostov. “Meil on hea meel, et Targa Äri Linna terviklikku keskkonda ja kontseptsiooni hindavad täna nii meie asukad kui ka partnered ning hea koostöö Swedbankiga annab meile tuge ja kindlust edasi laieneda,” lisas Jostov.

„Büroopindade vakantsuse oodatust kiirem vähenemine on andnud erinevatele investoritele julgust teha algust uute ja konkurentsivõimeliste projektidega. Läbimõeldud ja selge kontseptsiooniga innovatsioonilinnaku edasiarendamine on loogiline samm Technopolis Ülemiste arengus ning meil on jätkuvalt hea meel olla selles osaline,” sõnas Ero Viik, Swedbanki kinnisvara sektori juht. “Selge äriplaani ja tugeva rahavooga kinnisvaraprojektid saavad Swedbankist täna kindlasti finantseeritud ,” lisas Viik.

Technopolis Ülemiste AS on Tallinna Lennujaama naabruses asuv Targa Äri Linn. Linnakusse rajatakse üle paarisaja tuhande ruutmeetri büroopinda ning kerkivad kõrgtehnoloogilised tehased. Eesmärgiks on arendada oma territooriumil välja inimsõbralik ja innovatiivne töökeskkond teadmistepõhistele ettevõtetele. 2009. aasta lõpuks oli välja ehitatud 46 000 m² kaasaegset büroo ja kontoripinda. 2010. aasta oktoobrist on ettevõtte partneriks Soome börsifirma Technopolis Plc, kes on Skandinaavia suurim teadmismahuka ettevõtlusega tegelev ärikinnisvara arendaja ning äritugiteenuste pakkuja.