Tükike Prantsusmaa kultuurist jõuab Kultuurikatlasse

camusremix01_Tanger_CarolineLedoux

26. oktoobril jõuab Accord! 2013 Prantsuse kultuurisügis Eestis programmi raames vaatajani ja kuulajani multimeedialavastus “Albert Camus reads The Stranger REMIX”, et taaselustada prantsuse kirjaniku Albert Camus tuntuim romaan “Võõras”.“Albert Camus read The Stranger REMIX”  toimub Kultuurikatlas ning jõuab Eestisse Prantsuse Instituudi Eestis ja Tallinna Kultuurikatla koostöös.

Tegemist on kirjandusklassikasse kuuluva teose kaasaegse interpretatsiooniga, kus multimeedia vahendeid kasutades on  uudseks ja põnevaks tervikuks miksitud Albert Camus poolt sisse loetud katkendid tema tuntuimast romaanist „Võõras“, elektronmuusika ning video live-visuaalid. Elektronmuusikalise tausta on lavastusele loonud ja selle ajaloolise salvestisega miksinud prantsuse elektronmuusik Pierre de Mûelenaere. Live-visuaalide autor on Orchid Bite, kelle võimsad järjestikused visuaalkaadrid mõjuvad ülimalt sugestiivselt ja on tihedas seoses muusika ja tekstiga.

Accord! 2013 Prantsuse kultuurisügis Eesti kestab 23. oktoobrist kuni 30. novembrini ning keskendub sel aastal pildile nii traditsioonilises kui ka eksperimentaalses vormis. Üle kuu aja kestev programm toob huvilisteni tükikese Prantsusmaad erinevate kultuurisündmuste kaudu – filmid, näitused, muusika, loengud, visuaalne kunst, töötoad ja teater. Mõned põnevad näited: loeng ja näitus Claude Simoni elust, interaktiivne valgusinstallatsiooni “Oled siin… ja Mujal”, õhtu prantsuse koorimuusika ja luulega, prantsuse filmifestival „Prantsuse kuld“, kinos Artis Prantsuse dokumentaalfilmid, PÖFF’il linastuvad prantsuse filmid ja palju muud.

Lisainformatsioon ja täpsem ajakava avaneb sellel nädalal kodulehel:  www.accord.ee

“Albert Camus reads The Stranger REMIX“  26. oktoobril kell 19.00, Tallinna Kultuurikatla tulevases stuudiokompleksis (Põhja pst 27A; sissepääs Linnahalli poolsest küljest). Kultuurikatla stuudiokompleks saab sündmuse ajal olema kenasti soe.

Info: https://www.facebook.com/#!/events/680917575271404/ ja www.kultuurikatel.ee

Piletid hinnaga 10 ja 12 Eurot on müügil Piletilevis www.piletilevi.ee