Nutikad rakendused kui harrastussportlaste abilised Maijooksul

17u58vcz0u7u7jpgHomme, 23. mail toimuvale naistele suunatud rahva- ja tervisespordiüritusele, SEB Maijooksule on registreerinud enam kui 10 000 sportlikku naist, kes läbivad raja kas joostes, kõndides või kepikõndi tehes. Tervisesportlaste seas on muutunud väga populaarseks erinevad nutirakendused, mis aitavad neil jälgida ning analüüsida oma treeninguid ja toitumist. Suure tervisepäeva eel annab Samsung Eesti sportlik tiim nõu, milliseid spordirakendusi paljude võimaluste seast valida.

Telefon kui personaaltreener

Harrastussportlaste seas on üks levinuim viga see, et nad tahavad saavutada väga kõrgeid eesmärke väga lühikese aja jooksul. Selleks, et mitte kurnata oma keha ja tervist, soovitavad eksperdid treenida treeningplaani järgi, mis aitab saavutada eesmärke tegemata endale liiga. Tänapäeval on seda lihtne teha, sest mitmed rakendused pakuvad treeningplaane lähtuvalt eesmärgist.

„Teadlik treenija otsib rakendusest lisaks põhifunktsioonidele, nagu läbitud vahemaa ja kiirus, suuremat funktsionaalsust. Rakendus peaks andma hea ülevaate tehtud treeningutest ning samuti eesootavatest treeningutest. Vähemtähtis ei ole ka statistika, mis aitab mõista treeningute kulgu ning tulemust,“ rääkis Samsung Eesti tootekoolitaja ja harrastussportlane Henry Tiitus.

Üks populaarseim spordirakendus RunKeeper annab hea ülevaate tehtud treeningutest, esitades statistikat läbitud distantsi, kiiruse, aja ja põletatud kalorite kohta. Lisaks võrdleb RunKeeper tehtud treeningut ka varasematega ning annab koheselt positiivset tagasisidet. Rakendus võimaldab valida ka erinevaid eesmärke ning pakub neist lähtuvalt sobiliku treeningplaani. Näiteks kui jooksja soovib poole aasta pärast läbida poolmaratoni konkreetse ajaga, pakub RunKeeper treeningplaani, mis aitab selle eesmärgini jõuda.

Kui aga RunKeeperi treeningplaan ei tundu piisavalt personaalne, siis eestlaste loodud rakendus Sportlyzer ühendab treeneri ja treenija. Rakendus arvestab just inimese enda eripära ning keskendub treeningnõustamisele. Sealne veebitreener koostab personaalse treeningplaani inimese pikkust, kaalu, vanust, varasemat treenitust, sportimisvõimalusi, sportlikke sihte ja psühholoogiat arvestades. Kava annab ette treeningu intensiivsuse, pulsisageduse eri tsoonid, trenni kestuse ja muudki, et harrastaja saaks sportida mõistlikult.

Jookse oma rekord ja jaga seda oma sõpradega!

Maijooksul on paljude jaoks oluline saada infot ka reaalajas. Seadistades RunKeeperis sobivad audioseaded, saab jooksja koheselt tagasisidet iga läbitud kilomeetri kohta. Nii on võistleja teadlik, kas tempo on ikka piisav oma rajarekordi tegemiseks. Vähemtähtis ei ole ka tulemuse jagamine sõpradega – kes meist ei tahaks head saavutust oma sõpradega Facebookis, Instagramis või Twitteris jagada. RunKeeper võimaldab seda hõlpsasti teha.

Lisaks RunKeeperile on eestlaste seas väga populaarne Endomondo, mis võimaldab samuti reaalajas infot saada iga läbitud kilomeetri kohta ning hiljem tulemusi ka analüüsida. Lisaks saab rakenduses esitada ka väljakutseid. Miks mitte esitada endale ja oma sõpradele väljakutse ning joosta Maijooks läbi rekordajaga?

Sportlyzeri, Runkeeperi ja Endomondo on põhiversioonid on tasuta kättesaadavad Samsung Play Store’is.
6 thoughts on “Nutikad rakendused kui harrastussportlaste abilised Maijooksul”

Kommenteerimine on suletud.