Tele2: eestlased vahetavad telefoni harvemini

Smartphones

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt müüdi tänavu esimeses kvartalis Eestis 86 000 uut mobiil- ning nutitelefoni, mis on 15 500 võrra vähem kui mullu samal perioodil. 

Tele2 Eesti tootesortimendi juhi Risto Taliaru sõnul peavad uued telefonid kauem vastu ja seetõttu tuleb neid harvemini välja vahetada. “Telefoni keskmine eluiga on tõusnud pea kahe aastani,” ütles Taliaru.

“Nii tarbijatele on ka mobiilioperaatoritele on see hea uudis, sest kui telefon streigib, siis ei saa inimene teenust kasutada ja kipub selles mobiilioperaatorit süüdistama,” lisas Taliaru.

GfK poolt läbiviidud Eesti jaeturu-uuringu kohaselt oli 2013. aasta märtsis müüdud telefonidest 57 protsenti nutitelefonid. Märtsis maksis Eesti keskmine telefon 166 ning Tele2-s 136 eurot. “Mullusega võrreldes on paranenud eriti soodsamate nutitelefonide valik ja paarisaja euroga saab juba hea seadme,” ütles Taliaru.

One thought on “Tele2: eestlased vahetavad telefoni harvemini”

  1. Muidugi vahetavad harvem kui järelmaks võetakse 2-4 aastaks. Olenevalt sissetulekust. Keskmiselt siiski 24 kuud. Miks peakski hakkama iga poole aasta tagant vahetama seda. Maksab ju palju ja nutikaid hoitakse rohkem. Ekraan on suurem ja kardetakse mõranemist rohkem. Igasugused kotikesed ja ekraanikaitsed kohe peale ja olemas. Nuppudega telefonid olid odavad ja ekraan väiksem. Loobiti siia sinna ja ei juhtunud midagi.

Kommenteerimine on suletud.