TEDxTallinn – jagatud ideedes on vägi

Esimesel TEDxTallinnal kõnelevad: kunstnik ja animafilmirežissöör Priit Pärn, majandusekspert Indrek Neivelt, arhitekt Veronika Valk, filosoof Mart Raukas, molekulaarbioloog Jaan-Olle Andressoo, androloog Olev Poolamets, haridusteadlane Viive-Riina Ruus ja lavastaja Tiit Ojasoo. Lisaks astuvad üles Sandra Sillamaa ja Andrus Elbing. TEDxTallinn toimub 20. novembril kell 10.30-19.00 KUMU auditooriumis.

Meie ümber tehakse kõrgel tasemel huvitavat teadust, millest meil aimugi ei ole. On hämmastavaid, loominguliselt mõtlevaid inimesi, kes suudavad nihutada meie harjunud vaatepunkti. Igaüks meist on kogenud, kui inspireeriv on kuulata mõne teise eluala professionaali rääkimas kirglikult oma asjast.

Just selles vaimus kutsuti 1984. aastal Californias ellu iga-aastane konverents TED, mida võiks tinglikult nimetada maailma suurimaks helgete peade kokkutulekuks. Kui algselt olid TED-il jagatud ideed kättesaadavad vähestele osalejatele, siis viimastel aastatel on need saanud tänu kõnede tasuta jagamisele TED.com veebilehel inspiratsiooniks miljonitele inimestele üle kogu maailma.

Suurest populaarsusest innustatuna, järgides TED-i tunnuslauset – „Ideed, mis väärivad jagamist“ – on TED algatanud programmi TEDx kohalikele initsiatiivgruppidele, kes soovivad korraldada ja kogeda TED-i laadset üritust oma kodumaal.

Täna avaneb ka osalejate eelregistreerimine meie koduleheküljel: www.tedx.ee