BOI - võistluse algust ootamas - esiplaanil Eesti kogenuim võistleja Simmo.

Tartu ülikooli tasuta informaatika huvilaagrid kutsuvad osalema

BOI - võistluse algust ootamas - esiplaanil Eesti kogenuim võistleja Simmo.
BOI – võistluse algust ootamas – esiplaanil Eesti kogenuim võistleja Simmo.

Tartu ülikooli tasuta informaatika huvilaagrid kutsuvad osalema

9. ja 30. mail toimub Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudis tasuta IT-huvilaager noortele. Laagrisse on oodatud 15–22-aastased loogilise mõtlemisega IT-huvilised, kel olemas ka varasem põgus kokkupuude IT-ga.

Huvilaagrite korraldaja, TÜ arvutiteaduse instituudi informaatika assistent Alo Peets kutsub laagrisse ennekõike neid noori, kel soov uuel õppeaastal ülikooli õppima asuda.

„Noored, kes alles mõtlevad oma erialavaliku peale, ja kaaluvad ühe erialana ka IT-d, saavad huvilaagris nägemuse, mida IT-õpingud Tartu ülikoolis endast kujutavad. Kindlasti annab saadud kogemus enesekindlust teha enne bakalaureuseõppesse sisseastumist õigeid otsuseid eriala valikul,“ leidis Peets.

Laagrites käsitletakse mh teemasid nagu küberturvalisus, Python programmeerimine, miniarvuti Raspberry Pi jt. Huvilaagri õppejõududeks on Tartu ülikooli spetsialistid.

Et vajalikud keskkonnad seadistada ka osalejate arvutites, palutakse võimalusel kaasa võtta oma isiklik sülearvuti. Kõik töötubades osalejad saavad ligipääsu materjalidele ning neil jääb võimalus teemaga hiljem iseseisvalt edasi tegeleda.

Tasuta huvilaagrid toimuvad 9. ja 30. mail kell 10–16 Liivi 2.

TÜ arvutiteaduse instituudi huvilaagrite toimumist toetab haridus- ja teadusministeerium ning SA Eesti teadusagentuur.

Kõik huvilised on oodatud osalema. Registreeru laagrisse http://goo.gl/pMwlOn.